Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

iPhone 5 nie będzie miał LTE

· Wojtek Pietrusiewicz · 4 komentarze

BGR dorwał się do nowego HTC Thunderbolt 4G z LTE na pokładzie. Nie wiem na jakim etapie jest obecnie Cyfrowy Polsat z wprowadzaniem tej technologii w Polsce, ale brzmi bardzo interesująco i ciekawy jestem czy będzie w stanie zastąpić łączą typu DSL. Następujące zdanie brzmi zachęcająco:

Heading back toward New York City, I was cruising along at download speeds of around 15Mbps.

Mam nadzieję, że znacznie szybsze transfery (5x szybsze) będą u nas możliwe … Wszystko fajnie i ładnie jeśli korzystamy z tego w komputerze podłączonym do gniazdka sieciowego, ale w telefonie zaczyna robić się problem:

How does the Verizon Wireless’ first 4G LTE smartphone do in the real world? Well, not that great to be honest — especially with a 1400 mAh battery.

Apple nie podaje w oficjalnej specyfikacji jakiej pojemności jest bateria w iPhone 4, ale z tego co pamiętam to oscyluje ona w rejonie 1500 mAh — przy okazji jest bardzo wydajna w połączeniu z energooszczędnymi bebechami w porównaniu ze smartphone’ami, którymi miałem okazję się bawić.

On 4G, however, I couldn’t get more than around 4.5 hours of usage at best…

Wiemy już od jakiegoś czasu, że moduł LTE jest prądożerny. Patrząc na historię Apple, nie wierzę, że wprowadzą model LTE dopóki ten problem nie zostanie rozwiązany (lub go sami nie rozwiążą).

Co mam zjeść jeśli się będę mylił?

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

  • Nic nie musisz. Myślę tak samo. To chyba jedna z nielicznych firm, która nie wprowadzi nic dopóki nie jest pewna nowej technologii. Oczywiście bez winy nie są i parę razy im się zdarzyło, ale ich całokształt prezentuje się bardzo dobrze.

  • Bateria w iPhone 4 jest stosunkowo mało pojemna. Ma pojemność 1420 mAh. Można sobie to bardzo łatwo obliczyć. Do wiadomości mamy napięcie (3,7V) i moc (5,25Wh) tego ogniwa.

    5,25 *1000 /3,7 ~ 1420mAh

    Zgadzam się z Twoimi przypuszczeniami. Na LTE w telefonie jest trochę zbyt wcześnie. HTC, Samsung z pewnością wprowadzą to przed Apple, lecz użytkownik za dużo korzyści nie otrzyma w zamian…dzięki krótkim czasom pracy na baterii.

  • Uważam ze przed iPhone będzie iPad, a wiec jeśli nie ma w dwójce to iPhone 5 tez nie otrzyma tego prawdziwego 4G (ehh, play..).
    Rownież tak jak piszesz LTE pobiera z byt dużo prądu, i myśle ze Apple bedzie czekalo na coś bardziej energooszczędnego, bo to nie w stylu Apple wprowadzać suwak do 3G i LTE.

  • Modem LTE Cyfrowego Polsatu jest jak znalazł na zimę, wystarczy podłączyć go na 5 min. i mamy grzejnik.