Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Microsoft będzie miał spory problem z Windows 8

· Wojtek Pietrusiewicz · 10 komentarzy

Chris Pirillo pyta ludzi o podstawy pod Windows 8. Bierzcie popcorn i zapraszam do oglądania …

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Byłem kiedyś w jednym sklepów za oceanem i usłyszałem jedno zdanie od sprzedawcy w tamtejszym odpowiedniku „media markt” mianowicie „Mimo pewnej liczby wad Windows Vista nie był taką klapą jaką go ludzie ogłosili, był inny od Windowsa XP, a użytkownicy nienawidzą zmian dlatego to była porażka. 7mka była już ok – nie dlatego,że poprawiono stabilność etc – dlatego,że po Viście ludzie do większości rzeczy byli już przyzwyczajeni”.
  Dlatego iOS nie ma drastycznych zmian w wyglądzie bo użytkownik nie może czuć się zagubiony – to go zniechęca.
  Do Windowsa 8 – część użytkowników mimo,że go nie używała pewnie już jest zniechęcona myślą,że będzie musiała się uczyć pewnych rzeczy jeszcze raz.

 • rience

  Wydaje mi się, że materiał jest nieco nietrafny. Pokazywać interfejs, którego głównym przeznaczeniem są ekrany dotykowe i prosić ludzi o użycie go za pomocą normalnego desktopa … nie fair. Dlaczego im nie pokazał możliwości przeskoczenia do poprzedniego interfejsu ?

 • On nic im nie pokazał. Tak się bootuje.

 • MarcinHinz

  Fajne spojrzenie na temat. Czyli jednak chodzi o ewolucję sprzętu/softu, a nie rewolucję, na którą (od Apple’a) wszyscy czekają.

 • rience

  To tak ciężko powiedzieć użytkownikowi – ‚Hej, jak tutaj najedziesz to jakby co masz stary interfejs’ ?

 • Ale chyba nie o to chodziło w tym eksperymencie?

 • Niestety Microsoft stworzył system, który miał być wypadkową pomiędzy urządzeniami typowo mobilnymi obsługiwanymi dotykowo a standardowymi, które obsługujemy myszką, klawiaturą czy gładzikiem. Ja od początku nie wróżyłem temu pomysłowi zbyt dobrze i sam czuję się w Windows 8 jak ślepy w kinie. Myślę, że Microsoft poszedł zła ścieżką próbując ujednolicić oprogramowanie zamiast stworzyć synchronizujący się ekosystem z zachowaniem odpowiedniej ergonomii dla każdego rodzaju urządzeń. Apple w tym przypadku zdecydowanie wybrało właściwą formę. Frustracje związane z używaniem Windows 8 przez użytkowników domowych będą myślę dość powszechnym tematem na forach.

 • rience

  No tak – bo eksperyment pokazał, że cały system jest porażką bo nie można łatwo znaleźć przycisku zamknięcia systemu. A może standardowo po zainstalowaniu systemu pokaże się gdzieś tooltip – najedź tutaj aby mieć stary wygląd ? I po sprawie.

 • Marek Krześnicki

  „Dlatego iOS nie ma drastycznych zmian w wyglądzie” – a teraz sprawdź, kiedy wprowadzono iOS, a kiedy Windows 95 (na którego schemacie interfejsu opierają się wszystkie kolejne Windowsy).

 • Marek Krześnicki

  Jaki stary wygląd? Aby zamknąć system, i tak musisz skorzystać z nowych rozwiążań (charms bar).