Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Apple potwierdza: biały iPhone będzie na wiosnę!

· Wojtek Pietrusiewicz · 3 komentarze

Ian Sherr z The Wall Street Journal został poinformowany dzisiaj, że Apple potwierdza wiosenne plany wprowadzenia do sprzedaży białego iPhone’a 4.

Plotki na ten temat krążą już od dawna, Phil Schiller na twitterze też o tym wspominał, a ja już przestałem wierzyć, że go kiedykolwiek zobaczymy. Pisałem zresztą na na ten temat w październiku zeszłego roku — myliłem się.

Powodem opóźnienia białego modelu jest problem z farbą pokrywającą wewnętrzne, szklane powierzchnie. Okazało się, przede wszyskim, że jest nie tylko problem z nałożeniem odpowiedniej grubości farby na szkło, ale powoduje ona przecieki światła i z tego powodu zdjęcia zrobione telefonem są mocno „wyprane”. Czytałem też o problemach z łuszczącym się lakierem, które oficjalnie nigdy nie zostały potwierdzone.

To potwierdzenie jednak rodzi więcej pytań niż daje nam odpowiedzi. Co z iPhone 5? Czy nadal wierzycie, że pojawi się w sprzedaży w czerwcu? Październik wygląda mi na coraz bardziej prawdopodobnym terminem pokazania następcy obecnego modelu … Mam na myśli oczywiście prezentację dotychczas zarezerwowanych dla iPodów, które jednak coraz bardziej tracą na znaczeniu. Na dodatek kalendarz Apple staje się bardzo napięty, na tyle że już nawet nie fatygują się ze zwoływaniem konferencji prasowych przy faceliftach Maków.

Tymczasem najważniejsze pytanie brzmi: kupujecie białego? A może planujecie wymienić obecny model?

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.