Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Na WWDC 2011 nie będzie iPhone 5

· Wojtek Pietrusiewicz · 8 komentarzy

Chyba już wszyscy już o tym zdążyli napisać, prócz mnie, ale byłem zajęty Nadgryzionymi. Dzisiaj rozesłano zaproszenia na WWDC 2011, który ma odbyć się pomiędzy 6, a 11 czerwca w San Francisco. Phil Schiller zapowiedział konferencję słowami:

Na tegorocznej konferencji odsłonimy przyszłość iOS i Mac OS. Jeśli jesteś developerem iOS lub Mac OS X, to nie możesz przegapić tego eventu.

Cena wstępu wynosi $1,599 i prawdopodobnie macie jakieś 24 do 48 godzin, aby wykupić bilet zanim wszystkie zostaną wyprzedane.

Na moich wróżbach ciężko polegać, ale na Jima Dalrymple’a postawiłbym pieniądze. Jego źródła w Apple są przeważnie bardzo solidne i jeśli on mówi, że nie będzie w na samej konferencji prezentacji iPhone’a to wierzę mu. Pomijam zupełnie fakt, że powyższy slogan tą tezę potwierdza. Przemek Pająk twierdzi, że na konferencji zostanie przedstawiona unifikacja nowych systemów. Dominik i Norbert z kolei są przekonani, że iPhone 5 zawita na WWDC jak dotychczas się to działo. Jim jeszcze wspomina o Gartenbergu (analityk Gartnera), który przestrzega przed ślepym poleganiem na powtarzającej się cyklicznie historii. Tegoroczna konferencja rzekomo ma być poświęcona software’owi, czyli nadchodzącemu OS X Lion i iOS 5.

Warto zwrócić uwagę, że Dalrymple nie twierdzi, że prezentacji iPhone’a 5 w ogólnie nie będzie, tylko że nie odbędzie się ona na samym WWDC. Możliwe jest też przesunięcie premiery na koniec roku w rejon jesieni wraz z nowymi iPodami, lub w ich rejonie kalendarzowym. Japoński blog Macotakara ponadto twierdzi, że piąta generacja iPhone’a nie trafi do sprzedaży przed końcem roku finansowego, który ma miejsce pod koniec września.

Dodam jeszcze na koniec, że nie ma żadnego powodu, dla którego prezentacja iPhone’a 6 miała się odbyć w czerwcu 2012. Równie dobrze może nastąpić rok po prezentacji iPhone’a 5. Pamiętajmy też o iPhone 4 CDMA, który dopiero co pojawił się na rynku …

Prawda jak zwykle okaże się podczas konferencji, ale przynajmniej będziemy mieli o co się kłócić podczas relacji. A Wy jak sądzicie?

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.