Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Dell Streak

· Wojtek Pietrusiewicz · 4 komentarze

(…) other companies, big and small, are racing to produce multitouch tablets that go beyond the narrow functions of e-readers such as Amazon’s (AMZN) Kindle.

iPad otworzył śluzę, ale jeszcze nie widziałem ani jednego produktu tak dopracowanego pod każdym względem. Mam na myśli nie tylko pod względem hardware, ale integrację samego systemu, sklepu z aplikacjami i tym podobne. Obiektywnie patrząc. A raczej starając się …

But I couldn’t find, and Dell couldn’t identify, any apps written especially for its larger screen. In fact, a few Android apps I tested seemed to crowd all their icons into just a portion of the Streak’s screen, especially when the device was held vertically, leaving lots of white space.

Mam wrażenie, że kolejnym problemem z Androidem jest właśnie fakt, że każde urządzenie ma inną rozdzielczość (a przynajmniej są znaczne różnice zależnie od producenta) i z tego względu nie do końca jest wszystko dopasowane.

Or, you can get a Streak for $550 without an AT&T contract.

Nie rozumiem strategii cenowej Della — moduł GSM kosztuje grosze, a pozycjonując go powyżej iPada odbierają sobie sporo klientów.

The Streak will be available only through Dell’s website, not at any stores, not even AT&T’s.

Przypomina wam to coś?

Also, the Streak comes with the outdated 1.6 version of Android, though Dell says it will eventually be upgradeable to the latest edition.

Ciekawe jaka byłaby reakcja gdyby Apple wypuścił iPhone 5 z iOS 2.0. Opcja uaktualnienia dostępna … kiedyś.

The device has a front-facing camera—unlike the iPad, which has no camera at all. But video calling isn’t integrated, unlike on the new iPhone, and requires you to sign up for a third-party service.

Brakuje mi ostatnio kamery w iPad do Skype. Oraz Skype, który byłby w stanie wykorzystać kamerę w iPhone 4. Rodzina lubi patrzeć.

But tweener devices can be hard to love (…)

Mam wrażenie, że każdy zwyczajnie koncentruje się na tym, aby być obecnym w tej niszy rynkowej. Dell Streak jest faktycznie wyjątkowy ze względu na moduł GSM i stosunkowo małe rozmiary jak na tablet. A może jednak jest zapotrzebowanie na taki produkt? Tylko, że wisi on na stronach Dell UK od jakiegoś czasu i jeszcze nie widziałem, żeby media specjalnie go promowały.

Pełna recenzja Walta Mossberga z All Things D:
Dell’s Streak: a Tiny Tablet That Takes Calls, Too

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.