Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

JT Wang z Acer twierdzi, że udziały w rynku iPada spadną do 20%

· Wojtek Pietrusiewicz · 0 comments

The chairman of PC maker Acer has predicted that Apple’s iPad will drop to just 20 percent of the total tablet market when competing options are introduced, due to the „closed platform” of the iOS operating system.

Windows jest instalowany na tabletach już od wielu, wielu lat. Nawet Mac OS X na ModBooku nie zdobył popularności. Namieszać mogą jedynie skórki na system operacyjny, ułatwiające korzystania z nich za pomocą dotyku — jak wiemy przyciski i suwaki dostosowane do myszki są niekoniecznie łatwe w obsłudze palcowej. A rysiki to są dobre na innego rodzaju tabletach … Wacoma.

Wracając jednak do tematu — JT Wang bazuje swoje informacje na fakcie, że Android wyprzedził iPhone’a pod względem ilości sprzedanych sztuk. Pomijam już fakt, że nie są brane pod uwagę iPody touch … a powinny — w końcu to dokładnie to samo urzadzenie z pominięciem modułu GSM. W każdym razie przyszył rok to będzie istny tabletowy potop! Niemal każdy większy gracz decyduje się na wypuszczenie czegoś na Windows 7 i Androidzie, a często na obu. Pytanie tylko czy będą potrafili stworzyć spójne środowisko i ograniczyć fragmentację, ponieważ Google jak na razie sobie z tym zupełnie nie radzi.

To co mnie urzeka w iOS to możliwość pełnego backupu w każdej chwili, a następnie odtworzenia klonu urządzenia na drugim. Moja przesiadka z iPad 16GB na 64GB trwała tyle ile backup + restore backupu. Wszystkie ustawienia, wszystkie aplikacje, muzyka i tak dalej, były na swoim miejscu. Sprawa wyglądała identycznie ze upgrade’ami iPhone na iPhone 3GS oraz na iPhone 4.

Prosto i bezboleśnie. A zmarnowanego czasu nikt mi nie zwróci …

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.