Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Apple iMac mid-2010 z opcją dwóch dysków

· Wojtek Pietrusiewicz · 9 komentarzy

144 dni. Dokładnie przez taki okres miałem najnowszego dostępnego iMac 27″ Core i7. Przy okazji zainteresowanym przypominam o starszych wpisach:

Dzisiejsze odświeżenie linii przynosi sporo nowości — od procesorów Core i3 po karty graficzne. Rozmiar pozostał bez zmian i nadal mamy dwa modele 21.5″ i 27″ o tych samych rozdzielczościach 16:9 (a fe!), odpowiednio 1920×1080 i 2560×1440. Wybór opcji natomiast znacznie urósł.

iMac 21.5″

Najmniejszy obecnie iMac w podstawowej konfiguracji posiada teraz Intel Core i3 taktowanym częstotliwością 3.06GHz. Do tego 4GB RAM (1333MHz) i dysk 500GB 7200rpm i ATI Radeon HD 4670 z 256MB pamięci.

Opcjonalnie możemy dodatkowo rozszerzyć pamięc do 8GB i domówić Magic Trackpad.

Mocniejszy model wyposażono w w kilka MHz więcej — taktowane jest 3.2GHz zamiast 3.06. Pojemność dysku podniesiono do 1TB (z możliwością zamówienia dwukrotnie większego), a nowa karta graficzna współdzielona jest z tańszym modelem 27″: ATI Radeon HD 5670 (512MB).

Opcją dla wyższej konfiguracji jest dwu-rdzeniowy Intel Core i5 3.6GHz.

iMac 27″

Większy brat również pod maską dostał kilka upgrade’ów. Tańszy model teraz wyposażony jest w Core i3 3.2GHz, dysk 1TB (opcja na 2TB) i ATI Radeon HD 5670 (512MB). Możliwość rozszerzenia RAMu do 16GB może być dla wielu powodem do zastąpienia nim Mac Pro. Ekran pozostał bez zmian i ma rozdzielczość 2560×1440. Opcjonalnie, po raz pierwszy w iMaku, możemy również zamówić sobie dysk SSD o pojemności 256GB. Reszta opcji pozostaje bez zmian, czyli 3.6GHz Core i5 (dwa rdzenie), Magic Trackpad i tak dalej.

Mocniejszy, cztero-rdzeniowy wariant defaultowo posiada Core i5 quad-core 2.8GHz i ATI Radeon HD 5750 z 1GB pamięci. Opcjonalnie można zamówić jeszcze Core i7 2.93GHz, SSD 256GB, HDD 2TB, 16GB RAM, Magic Trackpad itp.

UWAGA! Dwa dyski!

iMac mid-2010 w wersji 27″ ma możliwość założenia dwóch dysków twardych! Standardowo otrzymujemy jeden, ale możemy domówić kombinację HDD i SSD zgodnie z obrazkiem obok.

Podejrzewam, że brak możliwości włożenia dwóch HDD rozchodzi się o temperaturę. Tylko dlaczego nie ma w ofercie 2x SSD?!

Ta ostatnia cecha może poważnie zachęcić sporo osób do porzucenia Mac Pro. To właśnie ona korci mnie do wymiany mojego iMac 27″ Core i7 … jest ktoś zainteresowany? :-)

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • sLyX

  Ja juz zlozylem zamowienie – iMac 27″ Core i7 1TB is on the way…To ze nie montuja dwoch HDD jest spowodowane oprocz temperatury takze tym, ze dyski SSD sa przewaznie wielkosci 2.5″ a hdd 3.5″…wydaje mi sie wiec ze takie zatoczki wlasnie montuje Apple w nowych iMacach – 2.5″ i 3.5″…Nic pewnie nie bedzie stalo na przeszakodzie w zamontowaniu samodzielnie 2.5″ hdd od laptopa po uplywie gwarancji…

 • sLyX

  Drobna uwaga dla ewentualnych nabywców. 2 tb dysk, który opcjonalnie można zamówić, czyni z beglosnego iMaca, halasliwego iMaca :D 2 tb dyski, które Apple montuje, posiadają swój, niezależny wiatraczek, który pracuje bez przerwy, niezalenie od obciazenia. bardzo denerwujace

 • Pingback: SSD w nowych iMac? Nie tak szybko … | Makowe ABC()

 • MaczeK

  Miałem właśnie zamiar zamówić 27″ iMaca i7 z SSD + 2 TB HDD, ale teraz zasiałeś ziarno niepewności. Skąd taka informacja ?
  Nigdzie nie spotkałem podobnej opini.

 • sLyX

  Wymieniałem 3 iMaci z dyskiem 2TB, by do tego dojść. Znalazłem też informację na ten temat w sieci. Możliwe, że Apple instaluje teraz dyski innej firmy. Nie wiem nic na ten temat, gdyż po perypetiach z hałaśliwymi dyskami, kupiłem najnowszego iMaca z mniejszym (1TB) twardzielem. Najlepiej jak sam obadasz egzemplarz przed zakupem.

 • sLyX

  Feralne dyski były bodajże firmy Hitachi…

 • sLyX

  tak na szybkiego ludzie piszący o problemach z iMac’ami w wersji 2TB właśnie

  http://forums.macrumors.com/archive/index.php/t-845381.html

 • MaczeK

  Wspomniałeś, że wymieniałeś 3 iMaci – gdzie je kupowałeś i czy były jakieś problemy z wyegzekwowaniem zwrotu ?

 • ArrasB

  Oj szkoda, a dopiero kupiłem Mac Pro Nehalem , wywaliłem kaske na dyski do RAID, uzbroiłem go w BluRay, dodałem ładnie RAM-u do 6GB…ale nadal spoglądam na AIO jakim jest 27″ iMac.
  Obawiam sie, czy nie ma problemów jak kiedys z zóltymi plamami.
  Moze skusze sie na wymiane na jakiegos 27″ iMac z i7?
  Zobaczymy…