Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Apple 27″ LED Cinema Display

· Wojtek Pietrusiewicz · 7 komentarzy

Porażka! Ale zacznijmy od faktów …

Dzisiejsze premiera 27″ LED Cinema Display zapewne wielu ucieszy, chyba że niedawno kupiło się model 24″. Albo nowy nie mieści się na biurku … albo obie te cechy. ;-) Tutaj duże i wyraźne mrugnięcie okiem do 4D3Ka i Dominika.

Technologia za szkłem jest już wszystkim dobrze znana: podświetlenie LED, technologia IPS, ładowanie MacBooków, iSight i kilka innych rzeczy. Nowością jest oczywiście większy rozmiar i większa rozdzielczość 2560×1440 (16:9), znana z iMac 27″. Monitor posiada również wbudowany czujnik natężenia światła oraz hub USB 2.0.

Cena jest według mnie jest w miarę przyzwoita, bo wynosi $999 w USA i jest to znacznie taniej niż dobry 30″ monitor.

Z pewnością posiadacze MacBooków Pro i Maków Pro będą zachwyceni, ale posiadacze iMaków potrzebujący dwóch ekranów powinni Steve’owi wysłać „ciepły” list. Zwróćcie uwagę na zdjęcie na górze strony, prosto ze stron Apple. Widzicie problem? Obszary aktywne ekranu nie są na tym samym poziomie? Czy komuś coś się …?

Mam nadzieję, że monitor posiada regulację wysokości, bo jak nie to jest to dla mnie straszna gafa w designie. Aha … określiłem to bardzo delikatnie.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Adam Molenda

  kolejny fail :P

 • eee tam, ja nie narzekam. wiekszy i tak by miał problem z miejscem, poza tym różnica w cenie byłaby za duża dla mnie. Wojtku wiesz, za ile go kupiłem w serwisie także chyba wszystko jest zrozumiałe ;-)

 • Wiem wiem. ;-)

 • 4D3K

  taaa.. miejsce ;-) widziałeś ile mam ;-)
  poza tym cena w Polsce to pewnie z 5k i wtedy bym się mocno zastanowił czy nie lepiej dołożyć kolejne 2k i mieć iMaca 27″….

 • 4D3K

  czym dluzej sie zastanawiam to cholera mnie bierze ;-) cena to tylko 100$ roznicy do 24″, wiec czy ktos chce moje 24″ ;-)

 • 4D3K

  roznica w wymiarach tez nie jest duza – niecale 1,5cm wyzszy i z 8cm szerszy – kurde chyba by sie zmiescil ;-(

 • Też tak pomyślałem. :-) Zadzwoń w wolnej chwili. ;-)