Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

iOS 4 już dzisiaj — jak zrobić update?

· Wojtek Pietrusiewicz · 7 komentarzy

Dzisiaj ma zadebiutować dla wszystkich1 nowszych urządzeń mobilnych Apple najnowszy system operacyjny, przemianowany z iPhone OS na iOS przed kilkunastoma dniami.

iTunes

Aby przygotować się do jego zainstalowania, niezbędne jest pobranie i zainstalowanie najnowszej wersji iTunes 9.2. Możecie to zrobić tutaj:

Następnie możecie albo czekać na automatyczne sprawdzanie dostępności nowych wersji, co może i jest dobre w przypadku Cioci Marysi, ale na przykładzie powyższego obrazka musiałbym czekać tydzień. Niekoniecznie.

Sprawdzić ręcznie można poprzez kliknięcie w Check for Update. Jeśli chcielibyście przywrócić telefon do fabrycznych ustawień to należy skorzystać z opcji Restore, ale generalnie nie jest to potrzebne, chyba że coś nieźle namieszaliście.

Bezpieczeństwo za pomocą backup!

Zanim rozpoczniecie proces uaktualnienia, to podłączcie telefon do iTunes i wykonajcie sychronizację, która równocześnie stworzy backup! W razie czego będziecie mogli odtworzyć telefon (funkcja Restore) z najnowszej kopii bezpieczeństwa!

Wskazówka:

Przypominam, że trzymając klawisz ⌥ (Option/Alt) podczas wciskania klawiszy Check for Update lub Restore otwieracie okno dialogowe, pozwalające uaktualnić (lub zrobić restore) iPhone’a lub iPoda od wcześniej pobranego software’u.

iOS 4

Więcej o iOS 4 przeczytacie tutaj:

 1. Poza iPhone 2G i iPod touch 1 gen.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Dzięki, że napisałeś, bo strasznie to nieintuicyjne. Pewnie ludzie by sobie nie poradzili :>

 • „W razie czego będziecie mogli odtworzyć telefon (funkcja Restore) z najnowszej kopii bezpieczeństwa!”
  Jeśli im się zaktualizuje do iOS 4 to nie bardzo będą mogli wrócić ;)

 • @Paweł: proszę. :)

  A tak na serio to mam czytelników którzy tego nie wiedzą. Tolerancja dla nich wskazana.

 • Paweł

  Zainstalowałem, ale różnic dużych nie widzę. Przydaje się grupowanie aplikacji. Wielozadaniowość – na razie nie wiem jak ją wykorzystać, może używając jakiegoś radia internetowego, albo nawigacji.
  Poza tym wszystko wygląda i działa tak samo.

 • Paweł

  Czy wiecie jak wyłączyć tapetę pod ikonkami? Sorry za lamerskie pytanie, ale nie wiem jak. Chciałbym żeby była taj jak wcześniej tylko na ekranie głównym.

 • @Paweł: stwórz sobie czarne zdjęcie i ustaw jako tapetę. Nie wiem jak inaczej to zrobić.

 • Paweł

  @Moridin: Dzięki. Nie wiedziałem, ze mogę ustawić odzielna tu i tak :) Teraz mam zdjęcie na zablokowanym a jakieś tło na początkowym. Ogólnie fajnie chodzi nowy system.