Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Jak zrobić downgrade z iOS 6 do iOS 5.1.1

· Wojtek Pietrusiewicz · 18 komentarzy

Niektórzy mogli nieopatrznie zrobić upgrade do developerskiej wersji 6 mobilnego systemu Apple, czyli iOS. Niektórzy mogą nawet nie mieć większych problemów z tą wersją – niestety w moim przypadku pożera baterię w przeciągu paru godzin (pięciu) i nie działa mi program do obsługi banku oraz Instapaper. Jeśli chcecie powrócić do iOS 5.1.1 do jeszcze jest na to metoda, pomimo, że Apple twierdzi, że się nie da…

Przepis

Powinniśmy podłączyć iPhone’a do komputera i iTunes, aby wykonać pełny restore w trybie DFU. To ma sens w zasadzie tylko jeśli zrobiliście backup urządzenia przed upgradem do iOS 6 – w innym przypadku stracicie dane.

Aby go zrobić należy:

  • przytrzymać Sleep/Wake i Home aż telefon się wyłączy (nie puszczamy przycisków!)
  • powoli policzyć do trzech i puścić Sleep/Wake, jednocześnie trzymając wciśnięty Home
  • w iTunes powinna pojawić się informacja z ostrzeżeniem, że iTunes wykrył iPhone’a w trybie „recovery” – ekran w telefonie powinien w tym czasie być czarny; jeśli zobaczycie logo  lub grafikę z napisem „Connect to iTunes” to jesteście w „Recovery Mode”, a nie DFU

Teraz pozostaje wcisnąć przycisk Restore i iTunes automatycznie przywróci najnowszą oficjalną wersję iOS, czyli w tym wypadku 5.1.1. Niestety, z bliżej niewyjaśnionych powodów nie działa to dla wszystkich.

P.S. Do samego iOS 6 nie mam konkretnych przeciwskazań, a wręcz już żałuję – paru nowych rzeczy będzie mi bardzo brakowało.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.