Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Zainstaluj iOS 5 GM już dzisiaj

· Wojtek Pietrusiewicz · 39 komentarzy

iOS 5 Gold Master jest już dostępny. Fajnie dla developerów, prawda? Ale nie zapomnieliście chyba o tym, że Apple zdejmuje ograniczenie z firmware’u, które wymaga dopisanego UDID w bazie danych? Zgadza się! Możecie bez żadnych przeszkód zainstalować sobie iOS 5 GM na swoim iPhone’ie, iPadzie czy iPodzie bez konieczności posiadania konta developerskiego.

Jedyną w zasadzie przeszkodą jest znalezienie godnego polecenia linka do software’u, który występuje w kilku wersjach, zależnie od urządzenia, na którym chcemy go zainstalować. Popytajcie znajomych, kolegów, żon, matek i kochankek. Zwróćcie tylko uwagę, czy na pewno jest to odpowiedni soft do Waszego iUrządzenia. Aha — potrzebne jest jeszcze iTunes 10.5 beta 7.

Procedura jest banalnie prosta … jak zwykle. Montujecie DMG, w którym znajduje się plik IPSW. Następnie robicie backup telefonu czy tabletu i klikacie Restore z wciśniętym klawiszem ⌥ (Mac) lub Shift (Windows). Potem zostaje już tylko wskazanie właściwego IPSW i przywrócenie backupu na świeżuteńko zainstalowany iOS 5.

Smacznego!

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.