Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Courier — przypadkowy przeciek

· Wojtek Pietrusiewicz · 0 comments

Wraz z dzisiejszym ogłoszeniem daty premiery iPada przez Apple, nagle przypadkowo pojawiły się nowe przecieki na temat Microsoft Courier — konkurencyjnego tabletu w innej oprawie i ciut innym przeznaczeniu.

Format książkowy i dwa ekrany zapowiadają, że Courier ma być naszym pamiętnikiem — jak film sprzed paru miesięcy reklamował, idealnie sprawuje się dla ludzi kreatywnych i aktywnych, potrzebującym mieć wiele informacji w jednym miejscu. Najnowszy donosy dodatkowo sugerują, że ma mniej niż 2.5cm grubości, waży niewiele ponad 450g, a jego wymiary zbliżone są do zdjęcia w formacie 13x18cm gdy jest zamknięty. Urządzenie działa pod kontrolą procesora Tegra 2 i będzie miało ten sam OS co Zune HD, Pink czy Windows Mobile 7 Series.

Intefejs jest głównie obsługiwany piórkiem1 i ma wbudowane rozpoznawanie pisma2. Engadget również donosi, że przecieki mówią o wbudowanej kamerze i złączu słuchawkowym. Najnowsze zdjęcia (widoczne powyżej) również zapowiadają, że Courier będzie czytnikiem e-książek.

Nie wiem jak Wy, ale mi się podejście do tematu bardzo podoba — wygląda to na godnego konkurenta dla iPada. Tymczasem zapraszam na film:

Wolelibyście Couriera od iPada? Czy raczej produkt Apple? Zostawcie komentarz!

(ź) Engadget.com

  1. Dotychczasowe tablety piórkowe nie podbiły rynku.
  2. Jeśli jest zbliżone do Quickscriptu od Axiotron to nie będzie źle.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.