Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Axiotron Quickscript beta [screencast]

· Wojtek Pietrusiewicz · 3 komentarze

Quickscript mainAxiotron — producent cudownego Modbooka Pro oferuje oprogramowanie Quickscript dla właścicieli swoich tabletów. Na szczęście z tego softu mogą korzystać również posiadacze Wacomów na swoich Makach. Ten wpis powstaje odręcznie i jak możecie zobaczyć na screencaście, przesadnie nie staram się ładnie pisać. Z tego co widzę to można nawet nieźle bazgrolić. Jak ostatnie zdanie jednak pokazało, znacznie łatwiej jest jak człowiek się chociaż trochę postara. Dostepna jest również wirtualna klawiatura, a sama koordynacja ręka-oko na Wacomie wymaga wprawy. Przyznaję poza tym, że zaczyna mnie boleć ręka. Czas wrócić do klawiatury.

Napisanie powyższego akapitu za pomocą piórka na moim Wacom Intuos4 zajęło mi 12 minut z okładem. Nie jest to szczyt szybkości i na dzień dzisiejszy na pewno jestem w stanie to zrobić kilkukrotnie szybciej za pomocą klawiatury. Trzeba jednak pamiętać, że software jest przeznaczony dla posiadaczy Modbooka, który nie ma klawiatury, a jedynym sposobem na interakcję z ekranem jest właśnie piórko.

Quickscript 01

Powyższy obrazek przedstawia panel do pisania — cała jasno-szara powierzchnia jest przeznaczona dla naszego bazgrolenia. W górnym lewym rogu mamy przyciski służące do zmiany trybów wprowadzania tekstu: odręcznie, literka po literce lub za pomocą wirtualnej klawiatury. Z prawej górnej strony natomiast są przyciski do wyczyszczenia panela oraz tzw. undo i redo (cofnij/przywróć). Duży przycisk z znaczkiem klawisza Enter robi dokładnie to samo co na klawiaturze, z tym że dodaje również spację na koniec zdania.

Quickscript - opcjeZębatki obok przycisku Enter służą do otworzenia menu kontekstowego, w którym możemy wybrać język w którym aktualnie piszemy, włączyć klawiaturę numeryczną oraz rozpocząć trening. Ten ostatni próbowałem wykonać, ale nie za bardzo rozumiałem całą procedurę — przez lenistwo nie zerknąłem do instrukcji. Tak po prawdzie to biorąc pod uwagę jak skutecznie Quickscript rozpoznawał moje pismo, to nie jest to konieczny krok.

Niewątpliwie jest to świetne rozwiązanie dla posiadaczy Modbooków — urządzenia o którym marzę. Dla posiadaczy tradycyjnych tabletów już chyba niekoniecznie. No chyba, że ktoś ma Cintiq. Softem bawiłem się raptem godzinę, więc doświadczenia dużego nie mam, ale w międzyczasie będę kontynuował testy i jeśli coś się zmieni to dam znać.

Quickscript - przeźroczystość

A przy okazji — okienko do pisania ładnie zanika na czas robienia czegoś innego i przestaje przeszkadzać. Produkt jest solidnie wykonany i dobrze przemyślany.

Link: Axiotron Quickscript

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.