Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Duży kaliber …

· Wojtek Pietrusiewicz · 13 komentarzy

blogPW1_0623

Ostatnie dni przeznaczone były na porządki na biurku – wraz z jego wymianą, ale to najdrobniejszy szczegół … półtorej godziny temu do drzwi zapukał Mr. Kurier i zostawił pudełko pokaźnych rozmiarów. Oczywiście w najmniej odpowiednim momencie, ponieważ śpieszę się dzisiaj na ślub sąsiada, więć będzie niestety musiał poczekać (sąsiad, nie monitor ani kurier). Wspomniane bezcenne pudełko zawiera nowy model Eizo S2433WH-BK.

Eizo CG - lepszy niż mój bo ma ładniejszego kameleonaPoza standardowymi portami D-Sub (VGA) oraz DVI-D ten model posiada również nowy DisplayPort – czekałem na monitor z nim ze względu na potencjalne problemy w przyszłości. Zapewne kiedyś też zrobię upgrade Maka to od razu będę miał przeniesione audio wraz z obrazem w tym nowym standardzie.

Ekran również wyposażyli w hub USB – zyskuję w ten sposób jeden port, ale główną zaletą jest mniejsza ilość kabli do odłączenia/podłączenia w przypadku zabierania MBP na wycieczkę.

Jako, że nie miałem zbyt dużo czasu na poznanie nowego cacuszka, to wstępnie mogę jedynie przedstawić pierwsze wrażenia – Eizo ma zupełnie inne kolory od MacBook Pro (4.1) 17″ Hi-Res. Ustawiony jest w tryb sRGB i wg. testów na prad.de mam bardzo przyzwoite odchlenie dE jak na fabryczne ustawienia. Ekran jest przede wszystkim ogromny po ponad roku pracy na 17″ – na tyle, że już dwa razy fatygowałem się, aby odsunąć go od siebie. Uruchomioną mam również funkcję EcoView, która powinna dostosowywać jasność LCD do otaczającego oświetlenia – działa to zupełnie odmiennie od tego samego w MacBooku, mianowicie utrzymuje jasność na znacznie niższym poziomie, podejrzewam też że bardziej prawidłowym.

Biurko - po ...

Biurko znacznie zmalało po wstawieniu tego kloca – po dłuższym zapoznaniu się postaram się zapewnić ciekawsze informacje …

A tymczasem zapraszam do BSa na dwa świetne wpisy:

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.