Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

iPhone 3.0 – obiecanki cacanki?

· Wojtek Pietrusiewicz · 2 komentarze

iphone30

Za 5 dni, 17 marca, Apple zaprasza deweloperów na konferencję dotyczącą nowego software’u dla iPhone opisanego cyferkami 3.0. Przy okazji zaprezentuje SDK. Impreza będzie miała miejsce o godzinie 18:00 czasu UTC+1 (naszego).

Krążą już pierwsze podejrzenia a’propos czego nowego możemy spodziewać się w wersji 3.0.

Na początek zapewne od ponad roku obiecany Push Notification Server, czyli ‚Pchający Serwer Powiadomień’ (w baaaaaaaardzo wolnym tłumaczeniu). ;-) Rozumiem, że Apple chce uniknąć problemów z nadmierną ilością aplikacji uruchomionych w tym samym czasie i ogólnie to popieram ten pomysł. Zrozumiałem istotę problemu, gdy kolega demonstrował mi wspaniałego Sony-Ericsson Xperia X1: pierwszą rzeczą jaką zobaczyłem to była zwiecha, ponieważ miał za dużo programów otwartych. Osobiście cieszy mnie fakt, że nie muszę się tym martwić, sprawdzać, tracić na to czas – kolejne kilka sekund w życiu oszczędzone. Jednak brakuje mi np. Twittera chodzącego w tle, albo (gdybym miał iPhone 3G) chociażby program logujący przebytą trasę, typu iTrail. Niestety Applowy serwer ‚wypychający’ informacje do mojego iPhone w tym nie pomoże …

Drugim istotnym brakiem jest nawigacja samochodowa. Szczerze mówiąc nie wymagam nawet niesamowitej precyzji porównywalnej do profesjonalnych zestawów Garmina, bo chyba nie o to chodzi. Po prostu będąc w obcym mieście chciałbym móc dojechać lub nawet dojść do celu bez nadmiaru urządzeń – jedno w kieszeni mi wystarczy.

Trzecim i najważniejszym – płacę za 1GB danych miesięcznie – wykorzystuję na iPhone procent tego. Może w końcu doczekam się możliwości wykorzystania telefonu jako modemu przez legalny program w AppStore. Rozumiem, że Apple przede wszystkim myśli o swojej umowie z AT&T, ale Europa też kilka sztuk kupiła i może niekoniecznie wszyscy jesteśmy zainteresowani zakupem modemu wraz z kolejnym abonamentem …

Cóż – iPhone to znakomite urządzenie, proste i szybkie w użytkowaniu, ale jak każdy produkt nie jest doskonałe. Czekam teraz na krok Apple w kierunku wypełnienia braków. MMSy i przesyłanie plików przez BT mnie nie interesują.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.