Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Software: VMware Fusion

· Wojtek Pietrusiewicz · 5 komentarzy

Próby z Parallels Desktop nie powiodły się – instalacja Visty oraz Windows 98 niestety umarły w zarodku… Niezwykle cieszę się, że nie zdążyłem zakupić programu, tylko zdecydowałem się na triala najpierw.

Po ochłonięciu po porażce postanowiłem jeszcze spróbować VMware Fusion. Instalacja była banalna – program posiada również uninstaller tak jak Parallels. Następnym krokiem było stworzenie konfiguracji. Wybrałem Vistę 32-bitową i przystąpiłem do dzieła.

Jak widać na załączonym obrazku sukces był pełny. Wystarczyło wskazać miejsce Visty (DVD) i wybrać ekspresową instalację. Trwała ok. 10-15 minut – bardzo bardzo szybko. Szczerze mówiąc zaskoczyło mnie to, bo miałem już gotową przekąskę oraz olimpiadę, ale na szczęście nie było to wszystko potrzebne.

Potrzebne mi programy są już zainstalowane, korzystają z internetu bez żadnych przeszkód. Żadna dodatkowa konfiguracja nie była konieczna. Defaultowo w Viście udostępniony jest domowy katalog użytkownika na OS X, ale w ustawieniach można to wyłączyć.

Jeszcze nie miałem okazji testować niczego bardziej ambitnie, ale wygląda na to, że wszystko działa jak należy…

Jak coś ciekawego jeszcze poznam to na pewno o tym napiszę.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.