Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Software: VMware Fusion

· Wojtek Pietrusiewicz · 5 komentarzy

Próby z Parallels Desktop nie powiodły się – instalacja Visty oraz Windows 98 niestety umarły w zarodku… Niezwykle cieszę się, że nie zdążyłem zakupić programu, tylko zdecydowałem się na triala najpierw.

Po ochłonięciu po porażce postanowiłem jeszcze spróbować VMware Fusion. Instalacja była banalna – program posiada również uninstaller tak jak Parallels. Następnym krokiem było stworzenie konfiguracji. Wybrałem Vistę 32-bitową i przystąpiłem do dzieła.

Jak widać na załączonym obrazku sukces był pełny. Wystarczyło wskazać miejsce Visty (DVD) i wybrać ekspresową instalację. Trwała ok. 10-15 minut – bardzo bardzo szybko. Szczerze mówiąc zaskoczyło mnie to, bo miałem już gotową przekąskę oraz olimpiadę, ale na szczęście nie było to wszystko potrzebne.

Potrzebne mi programy są już zainstalowane, korzystają z internetu bez żadnych przeszkód. Żadna dodatkowa konfiguracja nie była konieczna. Defaultowo w Viście udostępniony jest domowy katalog użytkownika na OS X, ale w ustawieniach można to wyłączyć.

Jeszcze nie miałem okazji testować niczego bardziej ambitnie, ale wygląda na to, że wszystko działa jak należy…

Jak coś ciekawego jeszcze poznam to na pewno o tym napiszę.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • narkoman

  ja wrzucilem xp w fusion ale praktycznie tylko kila razy wlaczylem… tez zainstalowal sie w minuty i dziala tak samo szybko… mimo twierdzen kogos z myapple zajmuje mi 200 MB ram z czego na XP jest przeznaczone 128… a ktos tam o 1GB pisal (smieszne) jak dla mnie opcja wyciagania okienek na pulpit osx jest genialna ;)

 • ania b-b

  czy żeby uruchomić windowsa musze mieć dysk instalacyjny?
  help

 • Moridin

  Generalnie tak. Są inne metody, ale jak zapewne wiesz, nie do końca legalne (czyt. nielegalne) więc tutaj nie będę o tym pisał.

 • Katarzyna

  to jesli mugłbyś mi troche wyjaśnić byłabym wdzięczna bo ja jestem zielona w sprawach makowych :( chce zaistalowac mutimedialny słownik ale on jest na okno :( szukam sposobu jak to zrobić
  może w takim razie napiszesz mi na priv ?

 • Moridin

  Osobiście poszukałbym słownika pod Maka po prostu.

  Natomiast generalnie to wygląda tak, że potrzebujesz mieć obraz płyty Windows – jeśli posiadasz legalną wersję WindowsXP to możesz z internetu po prostu ściągnąć obraz w formacie np. ISO i użyć go do VMWare Fusion. Potem po prostu instalujesz słownik…

  Tylko mieć Windows zainstalowane po to żeby jeden jedyny słownik używać to wg. mnie bez sensu. Lepiej znaleźć (Google) słownik pod Maka.

  Postaram się coś znaleźć jak wrócę do Warszawy, a może ktoś inny coś znajdzie i podeśle linka?