Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Hardware: WDC My Passport 320GB

· Wojtek Pietrusiewicz · 10 komentarzy

Dzisiaj odebrałem nowiutkiego My Passport Studio 320GB – zewnętrzny HDD przeznaczony na Maka. Western Digital swoje Makowe produkty oznacza nazwą „Studio”. Generalnie różnią się tym, że są zazwyczaj srebrne, sfortmatowane pod OS X (Mac OS X Journaled (Extended)) oraz posiadają możliwość podłączenia po Firewire. My Passport Studio jest dyskiem 2.5″ – ta seria posiada porty USB 2.0 oraz FW400. Jeśli szarpniecie się na WDC My Book Studio (lub Studio II – oba 3.5″) to poza USB dostaniecie FW800.

Koniecznie chciałem na Firewire ze względu na uratowanie kilku portów USB przeznaczonych dla innych urządzeń. Planuję jeszcze zakup WDC My Book Studio 1TB dla TimeMachine – ale powolutku.

Pudełko jest bardzo estetyczne. Po otwarciu znalazłem świetnej jakości pokrowiec z mięciutkiego materiału, dwa kable – USB oraz FW400 i króciutką instrukcję. Sam HDD jest bardzo estetycznie wykończony – wzorowany lekko na wyglądzie tradycynej książki – ma ładną i jakościowo przyzwoitą srebrną „okładkę”, a miejsce kartek zastąpił czarny błyszczący plastic, do którego nie mam żadnych zarzutów (poza ew. rysami w przyszłości).

Na dysku jest PDF z instrukcją w wielu językach, w tym po polsku. Dodatkowo znajdziemy tam oprogramowanie, które instaluje się na Maku. Dzięki niemu w zależności od poziomu zapełnienia dysku inaczej świecą się diody z boku obudowy urządzenia.

Jak na razie przerzuciłem na niego 65GB zdjęć – całość zajęła ok. 40 minut i wszystko było bezproblemowe.

Jeśli chcecie dysk, który nie tylko zaspokoi Wasze potrzeby pojemnościowe, ale również estetyczne (w szczególności do Maka Pro, MBP i iMaka) to gorąco go polecam – co prawda po całej godzinie użytkowania, ale naprawdę mi się podoba. :)

Update:

Na HDD są dwa gniazda (FW i USB) zaraz obok siebie. Kabel od FW ma dwie wtyczki od strony dysku (zasilanie idzie przez USB), które łączą się w jeden kabel i do komputera podpinane jest już tylko FireWire.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.