Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Hardware: MacBook Pro – refleksje

· Wojtek Pietrusiewicz · 0 comments

Zastanawiałem się dzisiaj nad wprowadzeniem przez Apple nowych MacBooków (Pro też). Konkretniej to rozmyślałem nad nowymi chipsetami oraz kartami graficznymi … Niewątpliwie jest to krok do przodu jeśli chodzi o wydajność, szczególnie dla MacBooka. Umówmy się, że Intela GMA950 to karta szybka inaczej.

Jak dostarczamy stacje robocze lub serwery do klientów (dodatek do całości oraz mało istotna część) to na początku budowałem je na podzespołach Asusa z chipsetami nVidii oraz procesorami Intela. Niestety, taka opcja nie sprawdzała się z dwóch względów – stabilność oraz niezawodność. Zawsze coś w takim zestawie, chodzącym 24/7, padło. Po przejściu na Intela Serverboard problemy ustąpiły jak ręką odjął. Niewykluczone, że to kompletny przypadek i po prostu mieliśmy pecha wcześniej …

Martwię się, patrząc na bugi w iPhone’ach, czy na pewno produkt będzie dopracowany od początku. Jestem przekonany, że po paru uaktualnieniach będzie wszystko śmigało. Ale czy dadzą radę od samego początku? Niewątpliwie wkrótce się o tym dowiemy na własnej skórze, a jak dobrze pójdzie to postaram się osobiście przetestować długoterminowo MacBooka jeszcze przed Świętami. :o)

Po trochu żałuję, że nie poczekałem te cztery miesięce na najnowszy produkt, z szybszym procesorem i kartą graficzną. Z drugiej strony były to cztery niezwykle pozytywne miesiące z codziennym korzystaniem i zdobywaniem doświadczeń. Prawdopodobnie drugi raz zrobiłbym tak samo – MBP spełnia swoje zadanie rewelacyjnie (właściwie jako desktop replacement).

Pozostaje poczekać jutro (a właściwie to dzisiaj) do godzin wieczornych i zobaczyć co Apple ma tak naprawdę w zanadrzu, chociaż tak po prawdzie to większość już wiemy.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.