Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

W podróży po Maroku

· Wojtek Pietrusiewicz · 8 komentarzy

Bilety do Maroka kupiliśmy z pół roku temu – było tanio i bezpośrednio więc długo nie musieliśmy się zastanawiać. Tak wczesne podejmowanie zobowiązań zawsze było dla mnie problemem i o mały włos nie polecieliśmy. Lot z Warszawy do Agadiru był krótki i stosunkowo komfortowy, ale nie planowaliśmy leżeć plackiem w tej popularnej turystycznej miejscowości – Iwona zaplanowała nam czas tak ambitnie, że jak go zobaczyliśmy to szwagierka zapytała się czy przewidziała chociaż chwilę na sen i plażowanie.

Plan podróży bezpośrednio wpłynął na moje decyzje co do sprzętu jaki ze sobą zabrałem. Dotychczas zawsze miałem ze sobą duży plecak z lustrzanką i obiektywami oraz MacBookiem lub iPadem. iPhone oczywiście podróżował w kieszeni. Tym razem mam mały plecaczek, a w nim Fuji X100T, Motorola/Google Nexus 6 i iPhone 6. Mój 6 Plus siedzi w kieszeni.

„Po co ci aż trzy telefony?” zapytacie. Odpowiedź jest prosta.

iPhone 6 służy mi do robienia time lapse’ów, 6 Plus do kręcenia wideo i robienia zdjęć, a Nexus 6 przechodzi testy w warunkach bojowych (o czym będę pisał do iMagazine wkrótce). Jako że to wszystko zajmuje sporo miejsca to wolałem mieć w sumie 128+ GB do dyspozycji. Przy okazji Nexus ma przewagę rozdzielczości przedniej kamery względem produktu Apple – 1080p zamiast 720p. Ciekawy jestem czy w zamontowanym materiale będzie widać różnicę i jak duża będzie.

Najbardziej cieszy mnie fakt, że zamiast 10 kilogramów na plecach mam tylko dwa. Zaczynam cenić wygodę…

Napisano w iA Writer dla Androida

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • belike81

  „Najbardziej cieszy mnie fakt, że zamiast 10 kilogramów na plecach mam tylko dwa. ” – Next step – The New Macbook ;)

 • robertharezlak

  morid1n Agadir :) jedź do portu na owoce morza :D i jeśli surfujesz to na południe są super spoty :) Udanego wypoczynku! :D

 • raffaellorb

  Też mi gadżeciarz… tylko 3 smartfony i aparat. :-)

 • Mam jeszcze Apple Watcha. Głupio Ci? A siostra ma iPada. I telewizor w pokoju. Oraz magnetofon.

 • Pawciu

  Też byłem w Maroko w tym roku, ale z D800 i specjalnie na wyjazd kupionym Nikkorem 28-300. Bardzo uniwersalny, muszę w końcu obrobić zdjęcia z wypadu.
  Daj znać jak będzie wychodziło Tobie streetphoto. To było moje największe rozczarowanie z wyjazdu, ponieważ Marokańczycy nie lubią jak im się robi zdjęcia (kwestia religii), podnosili straszny raban i krzyk, musiałem fotografować „z przyczajki” bez celowania przez wizjer czy wyświetlacz z ustawionym czasem i przesłoną z auto ISO. To była jedyna możliwość, żeby wydrapać jakieś ujęcia w suku czy na Jemaa El Fna.
  Masz w planach zwiedzanie starych medin?

 • raffaellorb

  Moridin Nie ważne co posiadasz, ale jakim jesteś człowiekiem. Sam świat materialny nie zapewnia szczęścia. Jeżeli szczęście zależy od bogactwa… to niewielu je ma.

 • Mlodv

  masz teź konfort psychiczny ,że jak Cie okradną to Nexus tyle nie „stoi”Marokanczycy,nie mylic z Pakolami czy turasami,…są zajebiście ale to ZAJEBIŚCIE PODOBNI z harakteru do nas.
  A Badr Hari to Zloty Chlopak i Mistrz!.Wart kupic tez złoto.tam jest dobra próba i żółć aż razi;)

 • serwis01

  I jak sprawdza się X100T w realnym świecie, brakuje Ci dłuższych ogniskowych? Załatwiłeś gdzieś telekonwerter?