Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Tweetbot 2.0 for Mac wylądował

· Wojtek Pietrusiewicz · 6 komentarzy

Tweebota używam od samego początku i o ile wersja 1.0 dla iPhone nie do końca mnie przekonała ze względu na brak powiadomień, to po ich wprowadzeniu przesiadłem się na niego i od tamtej pory nie wyobrażam sobie korzystanie z innego klienta. Przed dwoma dniami Apple zaakceptowało wersję 2.0 dla Mac [App Store], która została przede wszystkim dostosowana do nowego wyglądu OS X Yosemite.

Tweetbot 2 Mac desktop 01

Dlaczego Tweetbot?

Jestem chyba w mniejszości, ale czytam cały swój timeline. Nie każdego tweeta oczywiście, ale przeglądam wszystko. Między innymi dlatego z bólem serca dodaję kolejne osoby do obserwowanych – za dużo tweetów powoduje, że nie jestem w stanie nadgonić timeline. Obecnie mam ciut ponad 360 profili w obserwowanych i chyba czas przeprowadzić inwentaryzację. Idealną wartością jest 100, ale przy tylu wspaniałych ludziach jest to dla mnie nieosiągalna liczba.

Natywny Twitter do powyższego się nie nadaje, bo często „zapomina” miejsce na timeline i przewija listę na samą górę po kolejnym uruchomieniu. Ot tak sobie. Bo takie ma widzimisię. Nie ma też jeszcze jednej niezwykle istotnej funkcji…

Twittera czytam na każdym ze swoich urządzeń (poza Androidami) – na Mac, iPadzie i iPhonie. Tweetbot posiada synchronizację timeline’u, więc niezależnie na którym z nich go uruchomię to linia czasu ustawi się w miejscu w których skończyłem czytać. Mistrzostwo świat? Owszem.

Alternatywą jest Tweet Marker, ale z moich doświadczeń lubi on działać… lub nie. Już dawno zrezygnowałem z eksperymentów z nim – powodował za dużo frustracji.

Tweetbot 2 Mac 01

Tweetbot 2.0 dla Mac

Za redesign odpowiedzialni są przede wszystkim panowie Mark Jardine i Todd Thomas. Zrobili kawał dobrej roboty przepisując go praktycznie od zera – customowe UI to niestety przekleństwo przy tak dużych zmianach graficznych pomiędzy wersjami OS X. Wstępnie jestem nim zachwycony chociaż jest kilka drobnych niedoróbek. Todd prosił o zgłaszanie takich rzeczy poprzez menu Help → Request Help (w tym również feature requests). Ogólne wrażenie jest jednak świetne, a możliwość dodawania kolumn dla niektórych osób pozostaje nieoceniona. Osobiście najbardziej podoba mi się możliwość sterowania całą aplikacją za pomocą klawiatury w bardzo wygodny i intuicyjny sposób. Jeśli będziecie ciekawi jak to kiedyś to opiszę.

Tweetbot 2.0 dla Mac jest obecnie przeceniony i jest to pierwsza obniżka w historii tego programu. Sugeruję go kupić teraz, dopóki cena nie wróci do poprzedniego pułapu. Pozostaje teraz czekać na nową wersją dla iPada – prace trwają!

Tweetbot for Twitter – Mac – €19.99 > €12.99

Tweetbot – iPhone – €4.99
Tweetbot – iPad – €2.99

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.