Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Statystyki, HBO NOW, Apple TV i więcej na Spring Forward – Apple Special Event z dnia 9/03/2015

· Wojtek Pietrusiewicz · 2 komentarze

Na scenie tradycyjnie pojawił Tim Cook i przedstawił zbiór statystyk dotyczący ostatnich miesięcy, zaraz po wstępnym filmie pokazującym nowy Apple Store w Chinach.

Apple Store West Lake China

Retail

  • 453 Apple Stores w 16 krajach
  • 21 w samych Chinach
  • 120 mln klientów w Apple Stores w ostatnim kwartale

Apple TV i HBO NOW

Tim Cook rozpoczął temat od nowego partnerstwa z HBO na Apple TV. Opowiedział o nowych serialach, które dnia 12/04/2015 pojawią się na ich platformie. Z pewnym zaskoczeniem na scenę wszedł CEO HBO – Richard Plepler – który zapowiedział nowy niezależny serwis streamujący HBO NOW. Najważniejszy news jest taki, że nie jest wymagana umowa z samym HBO lub platformą cyfrową typu NC+. Cena w USA ma wynosić $14.99 miesięcznie. Przy okazji cena Apple TV 3 została obniżona do $69.

Shut up and take my money!

iPhone

Sprzedano 700 milionów iPhone’ów na świecie od 2007 roku. Wzrost sprzedaży iPhone’a na rynku w ostatnim kwartale był dwukrotnie wyższy niż rynku smartfonów. Przy okazji customer satisfaction z iPhone’a 6 i 6 Plus wzrósł do 99%.

CarPlay

Wszystkie znaczące marki będą miały CarPlay do końca 2015 roku w swoich samochodach.

HomeKit

Apple współpracuje z wieloma producentami, aby wprowadzić na rynek wykorzystujące HomeKit.

ResearchKit

Health i ResearchKit

Tim Cook rozpoczął temat zdrowia od Medical Research – niespodziewany temat. Problemem są badania na ograniczonych grupach ludzi oraz ocena samych chorób – różni lekarze mogą różnie je interpretować. Problemem też jest spływanie danych do lekarzy, często raz na kilka tygodni lub miesięcy, oraz informowanie pacjentów o ich stanie na bieżąco.

Jeff Williams wyszedł na scenę i zaprezentował ResearchKit – to framework dla firm zajmujących się medycyną, aby łatwo tworzyć aplikacje powiązane z Health dla firm i pacjentów. Powstało już pięć aplikacji dla badania różnych chorób przez chorych – pokazano aplikacje badające Parkinsona, cukrzycę, choroby serca, astmę (wraz ze sprzętem, który wspomaga app) oraz raka piersi.

Apple wyraźnie podkreślił, że nie ma żadnego dostępu do naszych danych medycznych.

ResearchKit będzie open source.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.