Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Apple Watch na Spring Forward – Apple Special Event z dnia 9/03/2015

· Wojtek Pietrusiewicz · 1 Comment

To najbardziej osobiste urządzenie jakie kiedykolwiek stworzyliśmy – rozpoczął Tim Cook. Apple Watch będzie dostępny w trzech wersjach – podstawowy Apple Watch Sport, Apple Watch ze stali oraz złoty Apple Watch Edition.

Apple-Watch-Steel-with-Milanese-Loop

Tim Cook rozpoczął prezentację od tłumaczenia jak dokładnie Apple Watch pokazuje czas oraz od pokazania jego tarcz, domyślnie zainstalowanych w systemie – każdy coś dla siebie znajdzie. Każdą tarczę można jednak modyfikować własnymi dodatkami jak informacje z kalendarza, stoperem, pogodą i więcej. Apple Watch może też pokazywać SMS-y, na które można odpowiadać, można czytać na nim maile i rozmowiać jak w filmach sci-fi

Digital Touch to nowość – możliwość dotknięcia albo rysowania na ekranie, a druga osoba zobaczy dokładnie jak to robimy. Można też wysyłać „dotknięcia” oraz nasze własne tętno.

Tim Cook podsumował również część fitnessową zegarka, pokazując jak raz w tygodniu dostarcza nam podsumowanie oraz sugestie co powinniśmy zmienić w swoim stylu życia. Nowa aplikacji Workout ma wbudowane profile na wiele różnych czynności, jak bieganie, wiosłowanie i więcej. Zamiast to tłumaczyć to pokazali film z Christy Turlington. A potem zaprosili ją na scenę!

Christy Turlington 01

Christy ma gumowy pasek do sportu i niebieski Modern Buckle na bardziej oficjalne wyścia. Będzie też prowadziła swojego bloga z przygotowań do kolejnych wyzwań fitnessowych na Apple.com.

Apple Watch wspiera również Siri, można z niego wyzwalać iPhone’a, aby robił zdalne zdjęcia i płacić za pomocą Apple Pay.

WatchKit SDK pojawił się w listopadzie 2014 roku, a developerzy w międzyczasie bardzo intensywnie pracowali nad nowymi aplikacjami. Przypominam, że bliżej końca 2015 roku pojawi się pełny WatchKit SDK dla Apple Watch, który będzie pozwalał na uruchamianie apps bezpośrednio na zegarku, a nie na iPhonie. Kevin Lynch na scenie zaprezentował kilka ciekawych aplikacji, z których większość nie będzie działała w Polsce, oraz Apple Pay. Pokazano również app, którym będziemy otwierali pokój w hotelu, a na zegarku otrzymamy odpowiednie powiadomienie, gdy się do niego zbliżymy, wraz z rezerwacją oraz numerem pokoju. Najbardziej jednak spodobała mi się aplikacja do sterowania HomeKit, otwieraniem garażu wraz z podglądem wideo na żywo, prosto na zegarku.

Aplikacje pobiera i instaluje się poprzez iPhone’a. W iOS 8.2 będzie specjalna aplikacja do konfiguracji Apple Watcha. 8.2 będziecie mogli pobrać dzisiaj.

Następnym tematem jest bateria – Tim Cook mówi, że w typowym dniu Apple Watch wytrzyma 18 godzin. Pokazał również magnetyczną ładowarkę.

Aluminium w Apple Watch Sport nie jest zwykłym aluminium, znanym z innych produktów firmy. Ten nowy materiał jest 60% bardziej wytrzymały od zwykłego aluminium. Proces tworzenia tego stopu zapracował na własny film, który zapewne Apple wkrótce udostępni, a całość jest na koniec anodyzowana, aby była jest mocniejsza.

Podobnie jak aluminium, stal nierdzewna przechodzi specjalny proces tworzenia, podczas którego jest wzmacniana. Dzięki temu jest 80% bardziej odporna na uderzenia i zarysowania.

Appl Watch Date 00

Ceny

Apple Watch Sport – 38 mm – $349
Apple Watch Sport – 42 mm – $399

Apple Watch – 38 mm – $549 – $1049
Apple Watch – 42 mm – $599 – $1099

Apple Watch Edition – 38 mm – od $10000
Apple Watch Edition – 42 mm – od $10000

Apple Watch Date 01

Sprzedaż rozpoczyna się od 10/04/2015 – tego dnia będą pre-ordery. Będzie też można je obejrzeć przed kupnem w Apple Stores. Do sklepów i klientów trafi dopiero 24/04/15. Będzie w Europie w niektórych krajach, między innymi UK, Niemczech i Francji.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.