Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Spring Forward – czego możemy się spodziewać?

· Wojtek Pietrusiewicz · 9 komentarzy

Impreza Apple już jutro, a w social mediach zaczęły się pojawiać obawy, że Apple będzie gadał za dużo o zegarkach, a za mało o innym hardwarze. Jak wiemy z przecieków, ostateczny plan może się zmienić nawet na kilka minut przed samym keynotem. Jeśli jednak miałbym stawiać pieniądze na cokolwiek, to szczerze wierzę, że jutrzejszy dzień będzie poświęcony przede wszystkim Apple Watch. Bo Apple musi go jeszcze porządnie wytłumaczyć… To co mówili dotychczas było powierzchowne i bardzo ogólne.

Apple Watch

Odkąd Apple Watch został po raz pierwszy pokazany podczas premiery iPhone’a 6, pojawiło się wiele nowych informacji oraz oczywiście spekulacji na jego temat. Największa bez wątpienia dotyczy ceny, która ma się zaczynać od $350 w USA. Ale czy dotyczy tu obu rozmiarów? A ile będzie kosztowała edycja stalowa? A Edition? $5000? $20000? Jutro powinniśmy znać odpowiedzi na większość, jeśli nie wszystkie, pytania.

Jako, że to całkowicie nowa kategoria w portfolio Apple, a takowych nie było już od dawna, to spodziewam się, że poświęcą jej wiele minut.

Jako, że to całkowicie nowa kategoria w portfolio Apple, a takowych nie było już od dawna, to spodziewam się, że poświęcą jej wiele minut. Wiemy, że Angela Ahrendts pracuje razem z Jony Ivem, aby przygotować i przebudować firmowe Apple Store w środowisko dostosowane do tego nowego gadżetu. A to nie będzie proste i być może nie będzie też wszystko gotowe na keynote. Jeśli jednak zdążą to możemy się spodziewać, że Angela pierwszy raz w historii firmy wyjdzie na scenę.

Spodziewam się również, że będzie demo Apple Pay oraz wytłumaczenie jak dokładnie będzie wszystko działało z Apple Watchem i iPhonem – kod PIN, autoryzacja zegarka i tak dalej. Eddy Cue to przed paroma dniami zresztą tłumaczył…

Akcesoria do Apple Watch? Strasznie ciekawy jestem pudełka do Apple Watch Edition, z wbudowaną ładowarką…

Jedno jest (prawie) pewne: będą pokazane aplikacje developerów trzecich na scenie. Nie bez powodu siedzą zamknięci w Cupertino przez ostatnich kilka tygodni.

Photos

Podejrzewam, że zostanie również pokazane nowe Photos dla OS X oraz jego integracja z Photos dla iOS, który obecnie jest w fazie beta. Być może zobaczymy też iOS 8.2 z tej okazji.

Apple TV 4

Hardware w Apple TV nie zmienił się od lat i od dawna czekamy na nowy sprzęt. Ostatnio było sporo plotek w temacie nowych umów, między innymi z HBO. Może to już jutro? Wątpliwie, ale po cichu na to liczę.

Muzyka

Jutrzejszy event może również wprowadzić nową usługę muzyczną tworzoną przy współpracy z Beats. Jest rzekomo powiązany z iOS 8.4, więc debiutu raczej jeszcze się nie spodziewajmy, co najwyżej sneak peek.

Odświeżone MacBooki Air i Pro

Prawdopodobnie w końcu pojawią się refreshe obecnych MacBooków Air i Pro o nowe Broadwelle Intela. Przecieki w temacie MacBooka Air już były.

MacBook Air 12″ z Retiną

Czy to będzie już jutro? Nowy, całkowicie przebudowany i redefiniujący kategorię lekkich laptopów na nowo? Z jednym portem USB 3 Typu C? Spodziewam się, że będzie droższy niż obecna seria.

iPad Pro

Plotki mówią, że to produkt niezależny od rAir 12″. Nie spodziewajmy się go jednak jutro – powinien trafić na rynek w drugiej połowie 2015 roku.

Apple Car

Na niego to jeszcze chwilę poczekamy, chociaż Hitlera już trafił szlag.


To nowa era w firmie. Pod rządami Tima Cooka się otworzyli pod wieloma względami – wystarczy spojrzeć chociażby na ostatnie wywiady z Jony Ivem, które pod Stevem Jobsem i Katie Cotton byłyby nie do wyobrażenia – i być może nas czymś zaskoczą jutro.

Oczekuję jednego od jutrzejszego dnia – wytłumaczenia mi, dlaczego chciałbym mieć Apple Watch i w jaki sposób odmieni moje życie. Znając Apple i moją słabość to pewnie uda im się to nad wyraz skutecznie, co będziecie mogli poznać po tym czy zdecyduję się na model Sport czy stalowy Apple Watch.

A jeśli kupię Edition to wzywajcie lekarza…

Przypominam, że jutro o godzinie 17:00 startujemy Wspólne iOglądanie w iChwili z mega konkursami i nagrodami za wiele złotych, w tym BeoPlay A2 od Bang & Olufsena. Będzie stream z iChwili dla osób, które nie mogą być tam osobiście! Zapraszamy!

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.