Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Komentarze są martwe; niech żyje forum

· Wojtek Pietrusiewicz · 26 komentarzy

Dwa tygodnie temu wyłączyłem możliwość komentowania na Makowym ABC i wywaliłem w cholerę DISQUSa. Zrobiłem to, ponieważ miałem dosyć pewnych zachowań, a DISQUS nie oferował odpowiadających mi narzędzi do walki z tym. Nie chciało mi się nawet z tym walczyć – mam lepsze rzeczy do robienia w życiu niż niepotrzebne stresowanie się bzdurami. Wtedy napisałem, że…

Komentowanie, wbrew powszechnej opinii, jest przywilejem, a nie prawem, niezależnie gdzie to robicie.

Wiele osób niestety nadal tego nie rozumie. Wystarczy spojrzeć co się dzieje na innych stronach w internecie – chamstwo rządzi. Wczoraj po południu jednak ponownie przywróciłem komentarze, w innej odsłonie.

Te dwa tygodnie pozwoliły mi wprowadzić okres przejściowy pomiędzy jednym i drugim oraz trochę czasu na ochłonięcie dla wszystkich – łącznie ze mną.

Komentowanie od teraz wymaga konta na Makowe ABC Forum, które jest ściśle powiązane z WordPressem. A przynajmniej mam nadzieję, że tak to będzie działało. Każdy wpis na stronie będzie się też pojawiał na forum tutaj, a komentarze pomiędzy nimi będą się synchronizowały. Te dwa tygodnie pozwoliły mi wprowadzić okres przejściowy pomiędzy jednym i drugim oraz trochę czasu na ochłonięcie dla wszystkich – łącznie ze mną. Nie rozwiązałem jeszcze kilku kwestii z wyglądem strony logowania od strony WordPressa – jakby co to o problemach piszcie na forum.

Mam do wszystkich prośbę – przy każdym wpisie na forum jest przycisk „zgłoś”, który ma za zadanie zwrócić mi uwagę na nieładne rzeczy. Proszę korzystajcie z tego – ufam, że większość będzie wykorzystywała to prawidłowo.

W najbliższym czasie również uruchomię możliwość wspierania forum poprzez dołączenia do Jedi Fight Club – tutaj od razu korzystam z okazji i dziękuję (ponownie!) @MarekMoi za stworzenie wspaniałej ikonki. Prosiliście o to od dłuższego czasu, więc po sześciu miesiącach jego istnienia w końcu będzie taka opcja. Całość będzie polegała na możliwości wykupienia subskrypcji poprzez PayPala w zakładce Sklep – teoretycznie już to działa, ale nie wszystko jest jeszcze gotowe ani przetestowane. Dodatkowe opcje pojawią się wkrótce – jeśli macie jakieś pomysły to dajcie koniecznie znać.

W planach mam również kilka innych ciekawych rzeczy dla forumowiczów – chwilę mi to zajmie, ale maszyna już się toczy…

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.