Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Makowe ABC Forum jeszcze w powijakach, ale działa

· Wojtek Pietrusiewicz · 67 komentarzy

Wczoraj w nocy uruchomiłem forum co byłoby oczywiście niemożliwe bez Was. Na obecną chwilą niewiele się na nim dzieje, bo jeszcze jest mnóstwo rzeczy do zrobienia. Przez najbliższe dni będę zapewne ogarniał sporo z nich, łącznie z listą osób, które się złożyły, aby całość doszła do skutku. Napotkałem jednak pierwszy większy problem i nie jestem pewien jak go rozwiązać. Propozycji zapewne będzie tyle co userów…

Loginy do komentarzy

Login WP oraz forum jest wspólny – niezależnie gdzie założycie konto to będzie ono działało wszędzie.

IPS Connect i komentarze

Otóż sprawa dotyczy IPS Connect, który nie działa do końca tak jak się spodziewałem. Myślałem, że będzie tak jak działa DISQUS – pod spodem po prostu zmieni się wklejka na forumową. Otóż jest jednak inaczej: komentarze WordPressowe są na bieżąco synchronizowane z samym IP.Board, dzięki czemu pozostają tekstowe. Co ciekawe, można nadal pozostawić DISQUS, ale wtedy nie działa wszystko… Oto szczegóły:

DISQUS włączony – komentarze pisane na blogu pojawiają się w wątku na forum; komentarz pisane na forum nie pojawiają się pod wpisem w DISQUS.

DISQUS wyłączony – wszystko się pięknie synchronizuje, niezależnie gdzie jest napisane; niestety, wygoda komentowania jest mniejsza.

Trzecią opcją jest wywalenie komentarzy w cholerę pod wpisem i zostawić linka do forum… Dajcie znać co o tym sądzicie…

Wygląd

Drugim tematem jest kwestia wyglądu samego forum. Szukam czegoś płaskiego i pasującego do bloga, aby moja ingerencja w całość była minimalna. Nie chce mi się kompletnie uczyć struktury skinów IP.Board od nowa. Jeśli znajdziecie coś nadającego się, może być płatnego, to proszę zostawcie linka.

Ikony

Szukam pięknych, płaskich ikon do wykorzystania na forum, do poszczególnych działów. Jeśli macie coś takiego pod ręką lub wiecie gdzie zdobyć to również proszę o informacje.


Samo forum znajdziecie pod forum.MakoweABC.pl. Smacznego!

P.S. Listę co-founderów postaram się ogarnąć dzisiaj.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.