Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

iPhone 5C 8 GB za 429 GBP / 549 EUR już jest w Apple Store

· Wojtek Pietrusiewicz · 8 komentarzy

Oprócz iPada z ekranem Retina, dzisiaj „premierę” ma również nowy model iPhone’a 5C, w wersji 8 GB. Ponownie jest to zgodne z wczorajszymi przeciekami, ale na obecną chwilę widoczny jest jedynie w Apple Store UK.

Model 8 GB to trochę komplikuje, bo kosztuje zaledwie o 40 GBP mniej od szesnastki.

iPhone 5C to zeszłoroczny iPhone 5 w nowej obudowie – bardzo atrakcyjnej nota bene. Jego wyniki sprzedaży zaskoczyły Tima Cooka i jak powiedział przy okazji ostatnich wyników finansowych firmy, nieprawidłowo przewidzieli stosunek produkcyjny modeli 5S do 5C. Specjalnie mnie to nie dziwi, bo to telefon przeznaczony dla zupełnie innego klienta niż typowy geek i poweruser, a sprzedaż w ostatnim miesiącu rzekomo wzrosła – prawdopodobnie co raz więcej osób wymienia telefony po zakończeniu kontraktów.

Cena zatem powinna wynieść około 2249–2299 PLN.

Niezależnie, 5C był dotychczas dostępny w wersji 16 i 32 GB, a różnica cenowa pomiędzy nimi była dobrze znana z historii. Model 8 GB to trochę komplikuje, bo kosztuje zaledwie o 40 GBP mniej od szesnastki, a to nie jest duża różnica – u nas powinno to kształtować się na poziomie 150-160 złotych taniej. Cena zatem powinna wynieść około 2249–2299 PLN.

Czekamy na polski debiut 5C 8 GB, ale wszystkim z góry radzę brać model 16 GB – będziecie sobie potem pluli w brodę. Jeśli ją macie… Nie wiem gdzie się pluje przy jej braku. Na chodnik nie wypada…

Uaktualnienie

Są już ceny w euro:

  • 5C 8 GB – 549 euro
  • 5C 16 GB – 599 euro
  • 5C 32 GB – 699 euro

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.