Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

iPad 4 wraca do sprzedaży pod nową nazwą „iPad z ekranem Retina”

· Wojtek Pietrusiewicz · 7 komentarzy

Dzisiaj, zgodnie z wczorajszymi przeciekami, do sklepów Apple trafił stary iPad 4 pod nową nazwą. Teraz nazywają go iPad z ekranem Retina i jest dostępny w czterech wersjach – białej i czarnej, z Wi-Fi oraz LTE. Wisieńką na torcie jest świetna cena…

iPad 4… przepraszam… z ekranem Retina ma ekran o przekątnej 9.7″, praktycznie tak samo świetny jak w nowym iPadzie Air i wyposażono go w układ A6X. Jest identyczny wydajnościowo jak A6 w iPhonie 5, a różnica polega na mocniejszym układzie graficznym. Można go będzie kupić tylko w wersji 16 GB, ale za to w genialnej cenie – 1699 PLN za model Wi-Fi oraz 2199 PLN za LTE.

Celem jego wprowadzenia jest zapewne zastąpienie wysłużonego iPada 2 z Apple A5, który wyraźnie odstaje wydajnościowo oraz specyfikacją od nowszego modelu.

iPada Retina w Apple Store możecie kupić tutaj.

Uaktualnienie

Pisząc te słowa, cena na stronie Apple znika i się pojawia, przy każdym odświeżeniu. Mam nadzieję, że to nie oznacza iż słowa Marka Gurmana o wyższej cenie się potwierdzą.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Jak nazywał się w chwili premiery? „4th generation iPad” ?

 • Czyli wcześniejszy problem: Mini czy Air rozrasta się o jedną opcję. Nie jest prosto :)

 • Maciej Czechowski

  Może i na papierze odstaje,ale sposób w jaki działa,nie powoduje,że mam potrzebę zmiany na nowszy model.

 • Adam

  A ile jest juz na rynku iPhone 4s?

 • Patryk Wikaliński

  iPad 4 generacji za taką cenę to oferta warta rozważenia. Nie oszukujmy się iPad 2 za kwotę, którą chciało Apple w ogóle się nie opłacał. Teraz mamy w świetnej cenie iPada 4 generacji. Myślę, że na rynku może sporo namieszać.

 • Wojtek Ziarno

  Wydaje mi się, że nigdy oficjalnie nie było czegoś takiego jak „iPad 4”. Była to tylko nazwa potoczna, a model po „The New iPad”, czyli trójce od początku nazywał się „iPad z ekranem Retina”.

 • Wojtek Ziarno

  Wydaje mi się, że nigdy oficjalnie nie było czegoś takiego jak iPad 4. Była to chyba tylko nazwa potoczna. Model po „The New iPad”, czyli trójce nazywał się od początku „iPad with Retina display”.