Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

GTA: San Andreas z wsparciem fizycznych kontrolerów dla iOS 7 →

· Wojtek Pietrusiewicz · 6 komentarzy

Rockstar:

Grand Theft Auto: San Andreas for mobile also comes equipped with full controller support, including Made for iOS controller capability on iOS7.

Nigdy nie bawiły mnie gry akcji, gdzie trzeba było grać „dotykiem”. Ostatnio natomiast pojawiły się przynajmniej dwa fizyczne kontrolery dla iPhone’ów i iPodów z iOS 7, dla których wsparcie od Apple zostało zapowiedziane podczas WWDC 2013. Chciałbym zobaczyć coś podobnego dla iPada Mini – z takimi kontrolerami to zaczyna mieć sens jako poważna platforma dla gier.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Tomasz Slota

  Z tego co Apple zapowiadało na WWDC, to mają być także kontrolery bezprzewodowe. Wiec sie da grac na ipadzie, gdzie ipad bedzie robił za monitor.

 • Zobaczymy jak to będzie wszystko wyglądało… Potencjał jest ogromny.

 • Tomasz Slota

  Dokładnie tak. Mając Apple TV, można grać na tv poprze AirPlay. Idąc dalej, wystarczy dodać do Apple TV możliwość instalowania gier + obsługa kontrolera i mamy konsole. Coś jak PS Vita TV, ale z większą bazą gier i dużo tańszych… Ogromny potencjał w tak małej zmianie, jak dodanie obsługi kontrolera do iOS7.

 • Nie zabieraj mi tematu do Nadgryzionych dzisiaj! :)

 • Tomasz Slota

  Spoko, możesz mnie zacytować;)

 • Świetnym przykładem jest Dead Trigger 2 który również wspiera kontrolery. Jest też dostępny na Androida co aż kusi o kupno Nvidi Shield. Gdyby Shield był oparty o iOS to stworzyło by z iOS jeszcze lepszą konsolę do grania, bo Android w ogóle nie nadaje się do tego poza kilkoma tytułami.