Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Sparrow 1.1 z wsparciem wszystkich kont

· Wojtek Pietrusiewicz · 8 komentarzy

W Mac App Store pojawiła się najnowsza wersja Sparrow o numerze 1.1. Poza bug fixami pojawiło się w końcu wsparcie dla wszystkich typów kont pocztowych, a obsługa Gmaila została ulepszona. Automatycznie rozpoznawane są teraz dodatkowo konta MobileMe, AOL i Yahoo. Do innych trzeba ręcznie dopisać dane serwerów.

Przed chwilką dodałem moje Apple’owe konto i wszystko poszło gładko niczym pupcia niemowlaka — foldery dostępne są tam gdzie etykiety przy koncie Gmail — wszystko działa prawidłowo.

Mimo wszystko pozostaję jedynie przy Gmailu w Sparrow (dotychczas korzystałem przez WWW), a całą resztą pozostawiam w Mail.app w oczekiwaniu na Liona.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

  • K G

    A ja juz przenioslem moje MobileMe do Sparrow. Latwosc dodawania skrzynek smtp, przypisywanie podpisu do skrzynki, automatyczna odpowiedz ze skrzynki na ktora przychodzi mail to jest to. Jezeli Mail.app w wersji 5 to ma, to jak najbardziej porzuce Sparrow, ale jezeli bede musial sie meczyc recznie z takimi rzeczami jakie wymienilem wczesniej, to Sparrow zostanie domyslnym klientem pocztowym i w 10.7.

  • Update niedostępny dla wersji lite, czy to jeszcze będzie dzielić obie wersje poza reklamami ?

  • Wszystko ładnie pięknie tylko jedna rzecz mi się bardzo nie podoba. Otóż w wersji beta, 1.0 i 1.0.1 były wątki wiadomości i to w takiej formie jaka mi się podoba i głownie ona przekonała mnie to tego klienta; miałem wątek w skrzynce Odebrane i w nim były tylko wiadomości odebrane z tego wątku, a wysłane były w skrzynce Wysłane (również w odpowiednim wątku). W wersji 1.1 mam już w Odebranych wątek w którym są zarówno wiadomości odebrane jak i wysłane, czyli tak jak to jest w Gmail przez www. WTF?! Nie znoszę tego. Ktoś wie czy można coś z tym zrobić? Bo jeśli nie to będę musiał zrobić downgrade do poprzedniej wersji, czyli mieć niestety możliwość korzystania tylko z Gmail (a niedługo będę miał @me.com) lub będę zmuszony powrócić do Mail.app…

  • A ja mógłbym przysiąc, że nic się nie zmieniło i dokładnie tak było. Masz możliwość w Gmailu wyłaczenia threadowania, ale nie wiem co na to Sparrow.

  • @meewosh mi pisał że też tak miał zawsze. Ba, nawet w becie podobno tak miał. W Gmailu mam to wyłączone już od dawna. Dziwne…

  • Właśnie przez to nigdy nie korzystałem z Gmail przez www bo dla mnie jest to męczące. Odebrane chcę mieć w skrzynce Odebrane a wysłane w Wysłane, a nie wszystko wszędzie… :(

  • W ustawieniach Gmaila możesz to wyłączyć. Dude. :) Od zawsze.

  • Dude, wiem. Ale nie zmienia to nic w Sparrow. Przynajmniej mi się nic nie dzieje…