Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Audiobus dla iOS – teraz ze wsparciem Garageband – przeceniony o 50%

· Wojtek Pietrusiewicz · 9 komentarzy

Odkąd stałem się jedynie konsumentem muzyki blisko 20 lat temu, przestałem się interesować procesem jej tworzenia. Dlatego też, między innymi, nie interesowałem się zbytnio tym procesem na iPadzie i zupełnie przegapiłem powstanie Audiobus w zeszłym roku. Wczoraj Apple wprowadził wsparcie dla Audiobus do swojego własnego narzędzia – GarageBand. To absolutnie niesamowite, żeby Cupertino akceptowało cudzy standard …

Audiobus służy do przekierowywania dzięku pomiędzy różnymi aplikacjami, a one same mogą działać w jednym z trzech trybów – wejścia, wyjścia lub jako efekt. Garageband może być tylko wyjściem, ale to oznacza, że staje się nieskończenie bardziej funkcjonalny. Fakt, że Apple wspiera API firmy trzeciej jest niesamowite same w sobie i ciekawy jestem co to będzie oznaczało dla przyszłości iOS. Rozszerzony multitasking? Nowe, odpowiednio ukierunkowane API? Możliwość współdzielenia się informacjami pomiędzy różnymi narzędziami? Dostęp do dokumentów iCloud innych aplikacji? Zobaczymy …

A w międzyczasie, jeśli tworzycie muzykę lub się nią „bawicie,” to możecie Audiobus kupić po promocyjnej (50% niższej) cenie przez krótką chwilę, za 4,99 EUR.

Audiobus (universal) w App Store →

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • MarioFraszczak

  Nikt poważny nie zajmuje sie tworzeniem muzyki na iOS i taka jest prawda.Nie wspomne już nawet że nikt poważny do tworzenia muzyki nie używa Garage Band :) to zwykłe zabawki . Ja używam Maca i Ableton Live .

 • Korekta. Ty nie zajmujesz się muzyką na iPadzie.

 • MarioFraszczak

  Wojtku , akurat w tym temacie siedze bo od 17 roku życia zajmuje sie tworzeniem muzyki a od kilku lat na sprzęcie Apple . Na iPadzie bawisz sie w robienie muzyki , trudno to nazwać tworzeniem Na pewno nie w sposób profesjonalny czy choćby półprofesjonalny , a już na pewno nie na Garage Band :) Audiobus jest ok , można fajnie sie po prostu pobawić :)

 • Rozumiem Twój punkt ale nie zmienia on faktu że ludzie używają go profesjonalnie. :-)

 • Oczywiście, że nie bo przecież wielu artystów i zespołów, jak chociażby Gorillaz, to nikt poważny.

 • Mario F

  Ja ci wielu artystów z pierwszej półki wymienić , nie zmienia to faktu że ipad traktowany jest jako narzędzie do tworzenia – jak np ja uzywam go jako kontrolera, a nie docelowe powiedzmy „źródło”

 • Bartosz Koscielniak

  Ja zajmuje sie tworzeniem muzyki od 12 roku zycia. Kupe czasu robilem to na macowym garagebandzie, a odkad mam ipada, iOS-owy garageband jest nieocenionym narzedziem do robienia notatek muzycznych gdziekolwiek chce. Nie mowie, ze uzywam go do tworzenia finalnej wersji nie mniej jednak, jest ogromnie przydatny w procesie tworczym.

 • cyberangel1975

  „nikt poważny do tworzenia muzyki nie używa Garage Band”
  Czy Jean Michel Jarre jest dla Ciebie wystarczająco poważny?

 • MarioFraszczak

  Mylisz używanie iPada jako narzędzia do tworzenia z tworzeniem profesjonalnej muzyki na samym ipadzie. Tego drugiego zrobić nie można , to pierwsze jest jak najbardziej stosowane przez wielu muzyków