Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Galaxy Note 10.1 – plastikowa skóra zamiast plastiku →

· Wojtek Pietrusiewicz · 9 komentarzy

Dann Berg:

Samsung has finally gotten over its addiction to slimy plastic bodies, instead giving the new Note 10.1 a faux-leather design that also graces the new Note 3.

To już któraś z rzędu osoba, która nazywa plastik Samsunga „slimy”, czyli oślizgły. No cóż, zamiast oślizgłości właściciele teraz będą otrzymywali totalne bezguście, również plastikowe.

Fantastic specs and all, the 10.1 still can’t keep up with the apparently extremely demanding TouchWiz interface. There were traces of stuttering when swiping between home screens — especially if I hadn’t used the device for a few minutes — and even swiping to unlock the device was slow sometimes. The worst offender was swiping up to open the magazine-style feed, which sometimes took a full second or so to respond to my gesture.

Standard.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Uroczo patrzeć, jak się Samsungowi znowu obrywa za to, że zaufał Androidowi.

  Z drugiej strony, on (jako jeden z wielu, a w przeciwieństwie do firmy której nazwy nie wolno wymawiać) dostarcza pozłacane, a nie malowane na żółto, telefony.

 • Taki przykład: obraz Androida na Nexusa waży pi razy drzwi 300-400 MB. Na Note 3, jeśli mnie pamięć nie myli, ponad 3 GB. Tak, to wina Androida, a nie śmieci wpychanych przez Samsunga.

 • Każdy samochód jest szybki gdy nie ma nic w bagażniku. Gdy jest dużo rzeczy (animacji, okienek, ekranów i widgetów) pchających się po animację i do jądra to system ujawnia swoje braki w zarządzaniu i wszystko skacze.

  Z tego co pamiętam, to w Androidzie UI (animacje) ma taki sam priorytet dostępu do mocy obliczeniowej jak cała reszta (w iOS jest wyżej, w BB10 ma inny priorytet, nie wiem jak w WP10). System sobie animuje, a tu mu nagle przyszedł pakiet danych (nowy mail) po SSL’u i trzeba zdekodować – no to animacja dostaje padaczki, bo niewidoczne dekodowanie maila jest w końcu tak samo ważne.

 • Wiesz … ten Samsung na 8 rdzeni. Mój Mac nie ma tylu. :)

 • A to jest pełne osiem, czy cztery wysokiej wydajności i cztery niskiej wydajności?

  Twój Mac tyle nie potrzebuje i nie ma wszystkiego co się da napisanego w Javie.

 • Grzegorz Stępień

  Samsung się kończy. ;-P

 • Grzegorz Stępień

  WP10? A co to?

 • Który mamy rok? Poprawiłem.

 • Piotr Zaborowski

  Bo od tego jest Objective-C i C++. Dużo szybsze i dające większe możliwości języki. Java jest za wolna, bo działa w głupiej maszynie wirtualnej.