Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Blur – twórz własne tapety na iPhonie

· Wojtek Pietrusiewicz · 5 komentarzy

Blur300Blur to banalnie prosta, a zarazem piękna aplikacja, do tworzenia rozmytych teł na podstawie przeróżnych grafik, zdjęć czy czegokolwiek co nam wpadnie w ręce. Program jest prosty do bólu, a zarazem bardzo skuteczny – do dyspozycji dostajemy przycisk do ładowania zdjęć, do ich zapisywania oraz suwak do ustawiania siły rozmycia. Polecam poeksperymentować, tak jak ja to zrobiłem powyżej. Już pojawiło się kilka podróbek w App Store – ta jest oryginalna.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Fajne! Obowiązkowa pozycja dla tych co mają na tapecie córkę*, żonę*, matkę*, kochankę*.
  *niepotrzebne skreślić

 • A.. i jeszcze jedno. W związku z doniesieniami o przypadkach choroby lokomocyjnej związanej z animacjami „ojsa” 7 – podany w poście program zmniejsza odczucie paralaksy. Czyli wiaderko już nie będzie potrzebne.

 • Grzegorz Stępień

  Dokładnie. Zdjęcia na tapecie tylko warunkowo. Maksymalnie dwa rzędy ikon i twarze w miejscu gdzie ich nie ma (ikon nie ma, na dole ekranu). Ale najlepsze to jednolite tła lub prawie jednolite tła.

 • Pozwoliłem sobie na 3 rzędy ikon, ale mam mam 5-kę więc ostatecznie może być. Drastycznie wzrosła wygoda wzrokowego wyszukiwania programów. Wcale się nie zdziwię, jeśli nasz dobry znajomy – właściciel „Fabryki” – ma jeden rządek…

 • Grzegorz Stępień

  Tak. Też używam do trzech rzędów ikon. Ważne jest ich ustawienie.

  Dodam jeszcze, że iOS 7 i jego ikony lepiej wyglądają ze sobą niż wcześniej. Można mieć ich więcej jednocześnie na ekranie i nadal dobrze ze sobą współgrają. Prostota, spójność kolorystyczna. Brawo.