Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Nowy Kindle Paperwhite — druga generacja, lepszy ekran, lepsze podświetlenie

· Wojtek Pietrusiewicz · 9 komentarzy

Nie zdążyłem jeszcze spisać pierwszych wrażeń z mojego, już starego, Paperwhite, a Amazon zdążył zaprezentować nowszy model. Skandal, mówię Wam. Skandal! Na szczęście po przejrzeniu specyfikacji sprzętowej nie załamałem się, pamiętając też, że cena po jakiej go kupiłem była sporo niższa niż sklepowa.

Nowości nie ma dużo – zastosowano podświetlenie drugiej generacji, zwiększono kontrast oraz wprowadzono szybszy o 25% procesor. Amazon również wprowadził nowości do oprogramowania i tutaj trochę się martwię … czy będzie update dla istniejącego Paperwhite? Nowości to, między innymi, możliwość szybkiego przeglądania książki, pomijanie całych rozdziałów bez utraty zapamiętanego miejsca czytania (?), integracja Goodreads (z którego korzystam na iPadzie obecnie) oraz Kindle FreeTime dla dzieci, który ma zachęcić najmłodszych do czytania.

Teraz pozostaje czekać i zobaczyć czy Amazon wtopi z updatem czy nie. Aha — mieliście rację. Ekran podświetlany strasznie ułatwia życie wieczorami! Nie wyobrażam sobie już powrotu do starego Kindle.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.