Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Projekt Area 51 – Potrzebuję Waszej pomocy w sprawie Hackintosha

· Wojtek Pietrusiewicz · 81 komentarzy

Jak niektórzy z Was zapewne wiedzą, powoli przygotowuję się do zbudowania Hackintosha. Wielu z Was nie jest w stanie zrozumieć po co chcę to zrobić, a powód jest banalnie prosty. Ostrzegam tylko zainteresowanych, że to nie jest projekt „na już” – podejrzewam, że nie znajdę dla niego czasu przed wakacjami, a może nawet całość rozpocznie się na jesieni.

Powód, jak już wspominałem, jest prosty – otóż Apple na obecną chwilę nie oferuje komputera, który spełniałby wszystkie moje oczekiwania. Potrzebuję coś mocnego, z dedykowaną kartą graficzną i miejsce na przynajmniej cztery dyski twarde / SSD. Najbliżej tych kryteriów jest oczywiście Mac Pro, ale biorąc pod uwagę, że nie da się go kupić oraz fakt, że nie widzę kompletnie sensu płacenia za technologię sprzed dwóch lat, to nie wchodzi on zupełnie w grę. Spodziewamy się co prawda nowego modelu wkrótce, ale znając Apple, będzie on bazował na Xeonach i RAMach ECC, których nie potrzebuję, a cena konfiguracji jaka mnie interesuje będzie najprawdopodobniej oscylowała w rejonie 20K PLN … jeśli nie więcej. Wracając jednak do tematu tego wpisu …

Do spółki z iStigiem zbieramy obecnie informacje na temat power state’ów i innych podzespołów najnowszego iMac13,2 late 2012. Te informacje są potrzebne, aby wygenerować odpowiednie dane do Hackintosha – chodzi o to, żeby „reklamował” się właśnie jako iMac i miał właściwą konfigurację. Poniżej załączam mały program, który zapisuje do pliku potrzebne informacje, ale zanim go pobierzecie, przeczytajcie proszę poniższe informacje.

Poszukujemy użytkowników iMac late 2012 (te cienkie) w topowej konfiguracji – muszą to być 27-ki wyposażone w opcjonalny Core i7 3,4 GHz. Miło gdyby karta graficzna również była tą opcjonalną – 680MX zamiast podstawowej 675MX. DarwinDumper można uruchomić w jednym z dwóch trybów, aby zapisać do pliku potrzebne nam informacje – Private lub Public. Tryb Private pomija numer seryjny Waszego komputera, a ten jest potrzebny. Jeśli nie ufacie nam podając go nam, to prosimy o dołączenie osobno tego numeru, ale bez cyfr 6, 7 i 8 (które są de facto losowe) – wystarczy jak je zastąpicie „iksami”. Osoby, które zdecydują się na tryb Public nie muszą nic więcej robić. Prosiłbym o przesłanie dumpu, który powinien być w zipie po zakończeniu pracy programu, na adres redakcja (małpa) makoweabc (kropka) pl. DarwinDumpera możecie pobrać tutaj.

Z góry dziękuję wszystkim za pomoc – powyższe informacje pozwolą nam dokładnie określić potrzebne informacje do zbudowania Hackintosha zgodnego ze specyfikacją najnowszych iMaków.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.