Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

iPad mini ma przyzwoity ekran, ale odstaje od konkurencji →

· Wojtek Pietrusiewicz · 4 komentarze

Ray Soneira:

Apple has been a leader in accurate display calibration – the new iPad 3 and iPhone 5 have among the best and most accurate factory calibrations we have ever measured in a consumer product, including high-end HDTVs. The iPad mini follows that tradition – it has an accurate White Point and a very accurate Intensity Scale, except for a 5 percent compression near the Peak Intensity, which we discuss in more detail below.

Ekran w iPadzie mini, w odróżnieniu od najlepszych obecnie na rynku ekranów w iPhonie 5 i iPadzie 3/4, zalicza ocenę 3+ od specjalisty w tej dziedzinie. Ratuje go bardzo dobra kalibracja. Niestety jako urządzenie bardziej mobilne ma sporą wadę dotyczącą ilości światła1 zastanego – odbija go o 53% więcej, więc powinien gorzej zachowywać się przede wszystkim w słoneczne dni.

Pomimo tych wad, dla wielu osób będzie to w zupełności wystarczający ekran. Nexus 7, pomimo że ma gorszy ekran od iPada 3, zakwalifikowałem jako „bez zastrzeżeń” w swojej recenzji2 – nie miałem mu absolutnie nic do zarzucenia, a wręcz uważam, że za tą cenę jest znakomity. Mnie, w zastosowanym przez Apple wyświetlaczu w najmniejszym iPadzie, razi jedynie niska rozdzielczość, ale też nie na tyle, żeby z niego nie korzystać.

  1. Screen reflectance.
  2. Już wkrótce będzie.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.