Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Retina iPad mini – co by było gdyby …

· Wojtek Pietrusiewicz · 8 komentarzy

Pojawiły się plotki, że Apple wkrótce uraczy nas nowym iPhonem 5S. Pojawiły się plotki, że iPad 5 będzie już w marcu. Ba! Mówi się nawet o tym, że iPad mini już wkrótce, również w pierwszym kwartale 2013 roku, otrzyma ekran Retina. Pominę przez moment zupełnie fakt, iż kompletnie w to nie wierzę, ale załóżmy przez moment, że Apple ponownie przestawi się z iPadami na początek roku zamiast znacznie bardziej lukratywny okres świąteczny …

Z iStigiem, przy okazji pogawędek o motoryzacji, wskoczyliśmy na temat iPada mini. On doszedł do wniosku, że szlag by go trafił, gdyby druga generacja iPada mini pojawiła się tak szybko. Mnie osobiście ucieszyłby ten fakt z jednego prostego powodu – uważam iPada mini za świetne urządzenie i chciałbym, aby stał się moim jedynym iPadem. Im szybciej to nastąpi, tym prędzej będę mógł sprzedać iPada 3. Zastanawialiśmy się również nad potencjalną ceną takiego urządzenia i iStig zaproponował najprostsze możliwe rozwiązanie, zgodne z polityką Apple w sprawie iPada 2 vs. iPada 3/4:

  • iPad mini z ekranem Retina wskoczyłby w podstawowej cenie $329.
  • Cena „starego” iPad mini zostałaby obniżona do $199 (wg. iStiga) lub $229 (wg. mnie).

Największą wadą takiego rozwiązania jest oczywista natychmiastowa utrata wartości iPadów mini pierwszej generacji, ale sam pomysł jest interesujący. To oczywiście prawdopodobnie jedynie marzenia geeków, a rzeczywistość okaże się znacznie prostsza: iPad mini 2 zostanie pokazany dopiero na jesieni 2013 roku.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.