Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Ekran iPada mini jest do bani

· Wojtek Pietrusiewicz · 14 komentarzy

Jesus Diaz, naczelny hater Gizmodo:

The screen may have a bigger physical size, but the lower pixel counts means you will see less stuff on the screen and it will not be as sharp as the Kindle Fire HD, the Nexus 7 and the Nook HD, which is the densest screen of them all. The fewer pixels per inch, the more pixelized the screen looks. No retina effect here.

Całkowita prawda. PPI1 ekranu w iPadzie mini wynosi 163, tyle co w iPhone 3GS i starszych. iPad 2 z kolei ma 132 ppi, co jest jeszcze gorszym wynikiem. Nie zmienia to jednak faktu, że ekran Nexusa z 216 ppi wygląda naprawdę dobrze – pomimo, że nie dorównuje jeszcze iPadowi 3 to akurat nie czepiałbym się gęstości pixeli.

Obviously, Apple’s claims about having more web browsing space than the competition are false; things will appear bigger, but it’s the same amount of stuff. And obviously, this thing looks more and more clearly overpriced by the day.

Niestety tutaj Jesus nie ma już najmniejszego pojęcia o czym pisze. Tak może być w przypadku aplikacji typu Twitter, gdzie ilość informacji na weższym ekranie rzeczywiście może być większa, ale on specyficznie odnosi się do słów, które padły na scenie podczas Apple Special Event 2012 – chodzi konkretnie o strony WWW co pozwoliłem sobie wytłuścić w powyższym cytacie. Zapraszam do porównania strony internetowej iMaga …

Chrome w pionie – iPad mini vs. Nexus 7

Chrome w poziomie – iPad mini vs. Nexus 7

Safari dla iOS vs. fullscreen w pionie – iPad mini vs. Nexus 7

Safari dla iOS vs. fullscreen w poziomie – iPad mini vs. Nexus 7

Nie dość, że na iPadzie w przeglądarkach WWW mieści się więcej informacji, to ekran jest oczywiście większy (co nie wynika z powyższych screenshotów, które zostały wyrównane do pionowego wymiaru). Pomimo, że pionowy układ na przykładzie iMaga nie jest najlepszym wyborem ze względu na różny widok, to jest to sytuacja, z którą użytkownicy Nexusów będą zmagali się na codzień. Co więcej – gdyby na Nexusie wyświetlić „kafle” zamiast trzech wyróżnionych wpisów, to byłby widoczne tylko dwie górne linie pierwszego wpisu o Nadgryzionych.

P.S. dla haterów: Nie „poniżam” Nexusa 7, tylko zwracam uwagę na to jak jest w rzeczywistości.

  1. Pixels per inch / pikseli na cal.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.