Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

iPad 5 w Q3 2013, a iPad mini dopiero w listopadzie →

· Wojtek Pietrusiewicz · 6 komentarzy

Mark Gurman:

Digitimes shares what it believes to be Apple’s iPad roadmap for the rest of 2013. According to the site, a redesigned version of the full-sized iPad with a 9.7-inch display will go into production in July-August and begin shipping at some point in Q3 of this year.

As for the next-generation iPad mini, today’s report claims that Apple is seeking to release that product a few months after the fifth-generation iPad in order to retain interest in a redesigned full-sized iPad.

To oczywiście niepotwierdzone plotki, ale przesunięcie iPada mini na listopad jest istotnie ciekawym zabiegiem. Niewątpliwie sprzedaż dużego iPada spadła po wprowadzeniu mini. Rozdzielenie ich w czasie ma sens z punktu widzenia Apple. Zastanawiam się jednak nad tym jaki jest wynik potyczki iPad 2 vs. iPad mini. Czy konsumenci wolą mniejszego iPada za „małe” pieniądze czy raczej zależy im na większym ekranie? Teoretycznie moglibyśmy się w takiej sytuacji spodziewać się wprowadzenia tańszego iPada 4 16 GB na jego miejsce, jeśli zapotrzebowanie na dwójkę nie spada.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • RobsonPL

  Moim zdaniem iPad 2 sprzedał się lepiej w długim okresie, natomiast od premiery mini lepiej sprzedawał się mniejszy. Ludzie go wybierali ze względu na kompaktowy rozmiar, ekran i procesor schodziły na dalszy plan.

  Ci, co wolą większe tablety pewnie kupowali chętniej czwórkę. Ciekawi mnie, czy iPad mini pozostanie pod względem procesora i grafiki generację za dużym iPadem.

 • cyberangel1975

  A co to jest „iPada mini”? :D

 • Odmiana słów „iPad mini”?

 • cyberangel1975

  Ale dlaczego w tytule?

 • A tego to nie wiem. :) Zmieniłem. ;-)

 • cyberangel1975

  Sorry, zboczenie zawodowe :)