Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Felix jest piękny, a App.Net obniża ceny

· Wojtek Pietrusiewicz · 5 komentarzy

Odkąd w App Store pojawił się Felix to korzystanie z nowego serwisu App.Net1 jest czystą przyjemnością. Aplikacja ma przede wszystkim bardzo czysty i prosty design, chociaż nie do końcu odpowiada mi niebieski przycisk do publikowania nowych wpisów, którego widać na dole i środku każdego screena. Funkcjonalnie jest już zaimplementowane wszystko co zalicza się do podstaw – można „zagwiazdkować” wpis, „repostować” go2, śledzić rozmowy, które aktywuje się gestem w lewo. Są już nawet powiadomienia push. Na chwilę obecną brakuje tylko jednego …

To co bardzo mi się podoba w planach rozwoju API App.Net jest fakt, że zwracają uwagę na szczegóły, które Twitter powinien był ogarnąć już od samego początku. Developerzy zatem nie będą musieli wprowadzać serwisów podobnych do TweetMarker czy korzystać z iCloud3, aby synchronizować timeline pomiędzy urządzeniami – App.Net będzie to robił za pomocą własnego API. Obecnie jeszcze trwają prace nad implementacją tej funkcji.

A skoro już tyle mówimy o ADN, to wczoraj wprowadzili nowe ceny za swoje usługi. Dla podstawowych użytkowników cena dotychczas wynosiło $50 rocznie i nie było innej możliwości subskrybowania. Od wczoraj można zdecydować się na płatność w wysokości $5 miesięcznie lub $36 rocznie. W tym pierwszym przypadku całkowity roczny koszt jest oczywiście znacznie wyższy ($60 vs. $50), ale przy zapłacie z góry jest już sporo taniej. Dziwi mnie trochę ten krok, ponieważ dla osób, które nie chciały zapłacić $50 raczej nic się nie zmieni. Wpis w temacie na blogu ADN znajdziecie tutaj.

Na App.Net znajdziecie mnie jako @moridin i jestem użytkownikiem nr 8521.

P.S. Zanim mnie napadniecie za używanie słowa sexy względem aplikacji, to tłumaczę, że chodziło mi o imię Felix i grę słów – mniejsza o to, bo kompletnie mi to nie wyszło.

  1. App Dot Net / ADN.
  2. Odpowiednik retweeta.
  3. Tak jak to robi Tweetbot.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.