Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Asus obniża produkcję netbooków przez iPada

· Wojtek Pietrusiewicz · 11 komentarzy

Kwiecień, 2010:

Asus CEO Jerry Chen recently told PC Advisor that the company’s EeePC netbook series will be more popular than Apple’s iPad because they address personal computing.

Link: Tom’s Guide

Sierpień, 2010:

Asus will ship fewer netbooks in the third quarter of 2010, as sales of the low-power, low-priced machines have dropped due to strong competition from the Apple iPad.

Link: AppleInsider

Ciężko przebić $499 za szkło, aluminium i piękny ekran w technologii IPS plastikiem, wątpliwym touchpadem i wypranym z kolorów LCD1.

 1. Takie są moje wrażenia z EeeeeePC w wersji 10-calowej.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Ale zdajesz sobie sprawę, że EeePC to nie tylko 1 komputer? Są lepsze i gorsze wersje, ale na LCD w 1000H i 1000HE nie ma co narzekać, bo jakość jest.

  Touchpad to kwestia gustu – mnie się podoba, dopóki się palec nie spoci.

 • Tak wiem — to był jakiś spas ponoć za 1600 PLN. Na szczęście bączek mały zalał go sokiem i kolega kupił sobie MBP 13″. :-D

 • Nie rozumiem co ty piszesz. Pisz wyraźniej.

  Za 1600 zł masz ul20, który jest o wiele wytrzymalszy i szybszy (procek, nie grafika) od każdego EeePC. Jak się nie wie co brać to nie ma się co dziwić, że potem jest buba.

  Szkoda, że MBP w tym kraju kosztuje 4k. Wiesz to jest „delikatna” różnica w cenie.

 • Po pierwsze to nie był mój EeeeeePC. Po drugie to nie ja go wybierałem. Nie ja za niego płaciłem. Nie obchodzi mnie też co można lub nie za te pieniądze kupić, bo nie patrzę kolegom do portfela — kupił to co chciał i zapłacił tyle ile chciał.

  Po prostu stwierdziłem, że to shit i tyle.

 • Aż mi szkoda czytać Twoje argumenty. Powiedz jaki to model to pogadamy. Nie twierdzę, że netbooki są super, ale porównywanie taniego sprzętu do jednego z najlepiej wykonanego sprzętu na rynku to jest już fanboy’owanie.

 • Ale proszę napisz mi gdzie ja porównuję EeeeeeeeeePC do MBP? Bo jakoś nigdzie tego nie widzę. Napisałem jedynie co kolega sobie kupił po zniszczeniu netbooka.

 • „to był jakiś spas ponoć za 1600 PLN. Na szczęście bączek mały zalał go sokiem i kolega kupił sobie MBP 13″

  Porównanie – 1600 zł netbook jest taki słaby, że kolega na szczęście wylał sok i mógł kupić macbooka – pośrednie porównanie.

 • Bardzo naciągane wnioski wyciągasz. „Bączek” to jego 4-letnia (dzisiaj) córka.

  Porównanie jest w treści wpisu — komentarz wyraźnie dotyczy iPada w niemal identycznej cenie (pod warunkiem, że go kupimy w USA).

 • Ja piszę dokładnie o tym co jest komentarzach. Nie zbaczam na temat iPada, o którym napisałeś, bo to jest co prawda fakt, ale mnie generalnie nie dziwi.

  Nie wiem kim jest „bączek”, ale uznałem, że to jakaś pieszczotliwa ksywka. Niestety wyskoczyłeś tutaj z śmiesznym porównaniem – bo 4000 zł trochę bardziej zobowiązuje producenta (z renomą na dodatek) do wykonania dobrego sprzętu niż 1600 zł za jakiegoś niskobudżetowego Asusa.

 • Powtarzam po raz ostatni — napisałem jedynie co zrobił kolega. Po drugie zapłacił mniej niż dwukrotną wartość Asusa — rejon 3K PLN.

  Nie zwykłem porównywać 126p do 911. Z mojej strony EOT, a Ciebie proszę o nie przypisywanie porównań, których nie uczyniłem.

 • Pingback: Tweets that mention Asus obniża produkcję netbooków przez iPada | blog.moridin.pl -- Topsy.com()