Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Reakcje po premierze – iPhone 5 to gówniany telefon

· Wojtek Pietrusiewicz · 21 komentarzy

Tradycyjnie już, zapraszam do wrażeń innych z premiery iPhone’a 5. Chciałem zrobić jeden duży wpis z wszystkimi reakcjami, ale zapowiada się, że byłby po prostu zbyt długi. Na pierwszy ogień zatem Komórkomania …

Krzysztof Laber:

Apple ze swym iPhone’em wydaje się być obecnie w tym samym miejscu w którym kiedyś znalazła się Nokia z Symbianem czy Microsoft z Windows Mobile.

Taki szczyt ignorancji już na dzień dobry. Może ten wykres (więcej na ReadWriteWeb) zmieni zdanie Krzyśka …

Zwróćcie dokładną uwagę na etykiety pod słupkami – wszystkie, poza jedną, to gigantyczne korporacje.

Wypada zapytać, co przez ten czas robili szefowie Apple, czyżby przez pół roku zastanawiali się o ile milimetrów powiększyć ekran?

Wypada zapytać, czy Krzysztof ma jakiekolwiek pojęcie o pracach prowadzonych nad OS X i iOS w tym roku, nad Retiną oraz wszystkimi innymi nowymi technologiami? Czy rozumie ile włożono w iCloud oraz integrację chmury z dwoma systemami?

Sony, po porzuceniu Ericssona, złapało wiatr w żagle i staje się poważnym graczem na rynku (…)

No comment.

Powiększony 4-calowy wyświetlacz oferuje przyzwoitą rozdzielczość 1136 x 640. Wyłącznie przyzwoitą, bo jak inaczej można ją nazwać w porównaniu z IPS LCD Lumii 920 czy ekranem HD Super AMOLED Samsunga Galaxy S III (oba o rozdzielczości 1280 x 768 pikseli).

Krzysztof ewidentnie nie patrzył na gęstość pikseli u konkurencji. Chyba nie muszę tego tłumaczyć?

Kto czytał biografię Steva Jobsa ten wie, że Steve dzielił świat, ludzi i produkty na dwie kategorie, świetne i (za przeproszeniem) g**niane. iPhone 5 to g**niany telefon.

No cóż – autor użył idealnych przymiotników do określenia własnego artykułu, który jest nierzeczowy, świadczy o kompletnym braku zrozumienia filozofii Apple oraz kompletnej nieznajomości ich produktów.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Szkoda było o tym wspominać.

  Poza tym, która firma z wykresu nie jest gigantyczna korporacja ?

 • Po co czytasz takie szmatławce? :) Ja zawsze po większych eventach staram się omijać subiektywne blogi/portale żeby nerwów nie tracić.
  Jak ktoś włączy myślenie ten wie jak połączyć czerwcowy i wczorajszy event i jak dużo wnosi do świata IT.

 • belike81

  Wzmianka o Sony, rzeczywiście świetna ;)

  Co do samego IP5, to jest dokładnie taki na jakiego liczyłem – większy IP4 z wydajniejszym procesorem. Czego chcieć więcej ;)

  Jedyne na co zwróciłem uwagę, że prezentacja sama w sobie była jedną z najsłabszych (w porównaniu do poprzednich lat). Może to brak Steve’a, może trzymają w zanadżu większy boom na iPad’a mini… czas pokaże.

 • pohujmito

  My Applowi celebryci nie czytamy takich pudelków!

 • Może iPhone. ;)

 • Po co liczyć się z opinią ludzi, którzy za kryterium oceny, dajmy na to, pojazdu biorą pod uwagę ostatnią cyfrę widniejącą na prędkościomierzu.

 • grafmarr

  No cóż, naprawdę rewolucyjną koncepcję smartfona Apple przedstawiło na początku 2007 r. w postaci pierwszego iPhone’a. Wtedy też zagorzali przeciwnicy Apple w Polsce nie zostawiali „suchej nitki” i przez różne portale przewinęła się lawina krytyki i szyderstw. Czas pokazał jak bardzo się mylili. Każdy następny model iPhone’a to postęp ewolucyjny, a nie rewolucja, tym łatwiej więc przychodzi ich krytykowanie, zresztą bardzo rzadko (lub prawie nigdy) konstruktywne. Jak to zwykle w takich przypadkach bywa „psy szczekają, a karawana jedzie dalej”.
  Na następną rewolucję w koncepcji budowy smartfonow przyjdzie nam jeszcze długo poczekać, musi się pojawić w technologii coś czego jeszcze w tej chwili nie ma. Być może w ogóle już takiej rewolucji nie będzie, bo stanie się nią coś zupełnie innego, co wyeliminuje potrzebę korzystania ze smartfonów. Przyszłość w sferze komunikowania się człowieka jest niewiadoma i dlatego taka ciekawa.
  Mieliśmy szczęście, że za naszego życia dokonały się różne przełomowe odkrycia i ich zastosowania w tej dziedzinie (m.in.). Nie wiadomo czy będzie nam dane dożyć kolejnych przełomowych rozwiązań. Cieszmy się z nieustającego postępu, a na krzykaczy nie ma co zwracać uwagi.

 • Świetny komentarz.

 • Chyba liczbę.

 • DT

  Jedna tylko drobna uwago odnośnie PPI – w lumiach jest 331, więc nieco więcej niż w iPhone. W pozostałych przypadkach – rynek zweryfikuje, czy Apple jest ok czy nie. Moim zdaniem to żadna innowacja dodanie NFC (bez API), czy „bezprzewodowego ładowania”, które wymaga specjalnej poduszki. Przypuszczalnie Apple wprowadzi NFC, kiedy dopracuje ekosystem dla tej funkcji, włącznie z API, które pozwoli zintegrować się np. z aplikacją do naszego banku.
  Teraz to co najwyżej gadżet. Natomiast ekran obsługiwany przez rękawiczki (Nokia Lumia), to rozwiązanie bardzo fajne i tego będę zimą zazdrościł ;). Generalnie iPoo 5 nie urzekł mnie tak jak mój 4, (który nadal sprawia wrażenie urządzenia z niedalekiej przyszłości, działa szybko itd.), ale może jak ją wezmę w ręce – zmienię zdanie.

 • Pan Jabu
 • Totalne bzdury, nieznajomość świata Apple i jeszcze błędnie podana rozdzielczość ekranu Galaxy S III. W rzeczywistości jest tam ekran 720 x 1280. Do tego pentile.

 • Zimą pomaga Siri.

 • Gówniana to jest komórkomania razem z pozostałymi portalikami kończącymi sie na „mania” , z syfem w komentarzach

 • Szkoda tylko, że wszyscy porównują PPI, a nie takie rzeczy jak np. kolory. Te w AMOLED-ach są przecudownie tragiczne, szczególnie biel.

 • emigrant

  Niebieska biel, coś pięknego ;) hyhy

 • SSebastian

  Oczekiwałem wczoraj końca świata … i dzisiaj przez to zaspałem do pracy. Myślę, że Apple się pomyliło i ten keynote powinien zostać przeniesiony na 12 grudnia, byłby jeden powód do końca świata więcej. Osobiście jednak wolałbym poprzednią grubość i większą baterię. Muszę przemyśleć mój sposób korzystania z telefonu i rozważyć wszystkie za i przeciw.

 • Ale za to czerń jest czarna. Coś za coś. Mniej bieli w bieli, za to więcej czerni w czerni ;-)

  Ja wybieram IPS. A ekran w iPhone 5 ma mieć jeszcze lepsze parametry od wyświetlaczy z 4/4S.

 • Może i bardziej czarna, ale większość internetu to kolor biały.

  Poza tym jeszcze dochodzi odwzorowanie reszty kolorów. Np zdjęcie zrobione SIII po wyświetleniu na referencyjnym wyświetlaczu ma mdłe kolory.

 • antoni

  A wiecie kto jest producentem retiny?? Samsung moi drodzy:)

 • Oraz Sharp i LG. I co w związku z tym?