Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Nowy iPhone z ekranem 640×1136 px

· Wojtek Pietrusiewicz · 14 komentarzy

Mark Gurman wraz z ekipą 9to5Mac odkryli wczoraj wieczorem kilka ciekawych rzeczy w nowym Xcode 4.5. Mianowicie, udało im się uruchomić inne proporcje ekranu dla symulatora iOS 6, które dają w sumie rozdzielczość 1136 x 640 pikseli, co oznacza proporcje ekranu 16:9. Efektywnie to oznacza dokładnie o jeden rząd ikon więcej na głównym ekranie.

Co ciekawe, o tak powiększonym ekranie pisano już na początku tego roku, o czym pisałem chociażby tutaj:

Dzisiaj Chuck Remington na łamach 9to5Mac napisał, że słyszeli z niezależnych źródeł o trwających testach modelu z ekranem 3.95″ – dwóch modeli oznaczonych jako iPhone 5,1 i iPhone 5,2, posiadających nazwy kodowe, odpowiednio, N41AP i N42AP.

Wracając jednak do specyfikacji technicznej ekranu – miałby on rzekomo posiadać ekran 3.95″ o rozdzielczości 1136×640 px co oznacza, że otrzymałby dokładnie 176 pikseli w pionie. Ekran zbliżyłby się w takiej sytuacji do proporcji 16:9 znanych z telewizorów czy monitorów, a dodatkowe 176 pikseli umożliwi wciśnięcie na SpringBoard dodatkowy rząd ikon w ustawieniu pionowym. Chuck jest również przekonany, że nowy model posiada nowy przycisk Home oraz nowy Dock connector o znacznie mniejszych rozmiarach.

Zostają nam trzy możliwości: Apple robi im psikusa, przecieki z początku roku były prawdziwe lub za dużo kombinowali w Xcode i przedstawiony hack jest mistyfikacją. Niestety, spodziewam się, że środkowa opcja jest najbardziej prawdopodobna i taki telefon rzeczywiście powstanie. Niestety, dlatego że nie lubię ekranów 16:9, które wydają się nienaturalne podczas trzymania ich w pionie. Dodatkowo, nie będzie już tak łatwo obsługiwać go jedną ręką – niewątpliwie przy ekranach 4.6″+ jest jeszcze gorzej.

A Wy jak sądzicie? Przegrałem PPiP1? Czy uratuje mnie iPad 8″?

Zdjęcie: 9to5Mac

  1. Polski Puchar iPhone’a.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.