Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Przypomnienie tematów o OS X Mountain Lion

· Wojtek Pietrusiewicz · 14 komentarzy

Uaktualniłem Spis treści o wszystkie dotychczasowe tematy związane z Mountain Lionem. W nadchodzących dniach również napiszę coś więcej o nim od siebie.

Wstępnie mogę powiedzieć, że jest szybki, a nowe Safari jest świetne – szybkie i ma (w końcu!) omniboxa. Powiadomienia z Twittera są średnio sensowne, ponieważ przekierowywują na WWW, a nie do domyślnego klienta … Więcej wkrótce.

Tematy związane z Mountain Lionem

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • MacMario

  Ciężko Safari będzie przeskoczyć poprzeczkę narzuconą przez Chrome … nie oszukujmy sie , wiekszość którzy przez kilka dni popracuje na Chrome już nie wraca do innych przeglądarek. Sam byłem kiedyś zatwardziałym zwolennikiem rowiązań tylko Apple’owych jeśli takowe Apple dawał (w tym przypadku Safari) , ale przejrzałem na oczy.

 • Ja tylko Safari – Chromium służy mi tylko i wyłącznie jako pomocnicza w pewnych sytuacjach.

 • Ja używam tylko Safari mimo że chciałem przestawić się na Chrome’a

 • tak naprawdę Safari mnie bardzo wkurza w jednej kwestii – kopiowanie linków, a następnie ich wklejanie np. do Adium. każda inna przeglądarka robi to normalnie, czyli cały tekst od http do końca linka jest wklejany jako tekst i potem dopiero odpowiednio formatowany przez program docelowy tak, żeby dało się w niego kliknąć.

  gdy kopiuję link z Safari, powiedzmy tytuł tej notki (prawoklik -> kopiuj URL), a następnie wkleję to do Adium, otrzymam coś takiego: Przypomnienie tematów o OS X Mountain Lion, czyli de facto podkreślony tytuł linka. Problem polega na tym, że jeżeli po drugiej stronie jest osoba, która korzysta z czegokolwiek innego niż np. Adium (powiedzmy GG, AQQ, czy coś co po prostu wyświetla plain-text), wówczas otrzyma sam tytuł linka, ale on nie będzie linkiem. Wiem, że można to obejść, ale nawyk wciskania cmd + v jest już tak silny, że wciskanie innej kombinacji klawiszy tylko przy korzystaniu z Safari po prostu denerwuje.

 • wielokrotnie próbowałem przesiąść się z Safari na Chrome i wielokrotnie nie wyszło. Nie odczułem żadnego przyspieszenia, Flash nagrzewał komputer bardziej niż Safari (+brak ClickToFlash), do tego zwyczajnie brzydki.

 • MacMario

  Przed chwilą sobie zapuściłem po kilu miesiącach znów Safari i czuje wyraźne spowolnienie . Oczywiście nie mam klapek na oczach i podejdę po aktualizacji ponownie do tego programu. Na swoim iMacu nie odczuwam specjalnego przegrzewania sie przy Chrome, w każdym razie wiekszego niż w trakcie pracy na innych programach. I jeszcze jeden argument – w pracy zmuszony jestem do używania windowsa ,potrzebuje stabilnej przeglądarki gdzie mam te same zakładki co w moim maku . Chrome na obu systemach chodzi idealnie tymczasem safari na windowsie zamula czasem , nie wspominając o wysypywaniu sie …

 • MacMario

  A tak na marginesie zawsze zastanawiało mnie dlaczego systemy nazwane od kotów mają domyślne tapety z motywami kosmicznymi a nie zoologicznymi … :)

 • Windows to zupełnie inna bajka. Tutaj Chrome wprowadza powiew świeżości i trudno oprzeć się wrażeniu, że to jedyna z wiodących przeglądarka, nad którą deweloperzy nieustannie pracują. Skoro musisz łączyć jednocześnie dwa światy Twój wybór jest jak najbardziej uzasadniony.

 • jak wyglada wersja serverowa, jest poprostu nainstalowywana na zwyklego mountaim liona?

 • Tak.

 • Integruje sie z systemem, czy mozna ja bezproblemowo odinstalowac jak juz nie bedzie potrzebna? Testowal ktos? Ja wczoraj zainstalowalem sobie Mountain Liona golden master – dziala wysmienicie, tylko integracji z FB brak.

  https://webitsmprd01.nar.capgemini.com/arsys/forms/napitsmap01/HPD:Help+Desk/Default+User+View/?cacheid=f58d1680

 • Nie można odinstalować z tego co wiem.

 • Dalo rade bez problemu odinstalowac. Usunolem aplikacje Server z Programow.

 • Pingback: Mountain Lion – przygotowanie i instalacja od A do Z | Makowe ABC()