Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

OS X Mountain Lion Developer Preview 2 i iCloud Tabs

· Wojtek Pietrusiewicz · 6 komentarzy

Od paru dni dostępna jest kolejna beta Mountain Liona – przez to całe zamieszanie z nowym iPadem zupełnie przegapiłem tą informację. Sporo rzeczy niewątpliwie poprawiono, ale przede wszystkim wprowadzono kilka nowych funkcji, które zapewne w kolejnych wersjach będą udoskonalane. Twitterowicze zapewne docenią fakt, że powiadomienia w końcu pojawiają się w Centrum Powiadomień, ale mnie osobiście znacznie bardziej spodobało się zupełnie co innego …

iCloud Tabs

Ewidentnie widać, że iCloud cały czas się rozwija – pod niektórymi względami jest bardziej rozwinięty od swojego poprzednika, MobileMe, ale pod niektórymi nadal pozostaje w tyle. Osobiście najbardziej brakuje mi opcji synchronizowania pęku kluczy, ustawień aplikacji i tego typu rzeczy – działało to świetnie, szczególnie przy konfigurowaniu nowego lub tymczasowego komputera. Jeśli powiążemy to z wygodą Mac App Store to mamy hit. Dev Preview 2 wprowadza jednak coś, co Apple nazywa iCloud Tabs – klikając jeden przycisk synchronizują się nam wszystkie otwarte zakładki pomiędzy wszystkimi naszymi iUrządzeniami oraz Makami.

Sweet!

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • J O

  Pierwsza beta dzialala ok, ta uzywalem 3 dni, wywalalo mi skype’a, czasem Safari, raz caly system zatrzymal sie calkowicie, pare razy wysypal sie email- po tych paru doswiadczeniach skonczylem eksperymenty i czekam na pelna wersje….

 • Piotr Rosłon

  Mam pytanie a co się dzieje jeżeli mamy 20 otwartych zakładek? Na iOS jest przecież ograniczona ilość zakładek.

 • Nie mam pojęcia. Jeszcze. ;)

 • Łukasz Wołowiec

  Mam pytanie – co z pracą na dwóch monitorach na fullscreenie? Poprawili to?

 • Nie.

 • Pingback: Przypomnienie tematów o OS X Mountain Lion | Makowe ABC()