Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Microsoft Surface – tablet, ale trochę inny od reszty →

· Wojtek Pietrusiewicz · 9 komentarzy

Zaczyna się robić naprawdę ciekawie …

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • hmm… jak tylko zobaczyłem ten wysuwany element obudowy, na którym opiera się tablet w pozycji „na laptopa”, to od razu sobie pomyślałem, że będzie to wadliwe i po intensywnym użytkowaniu nie będzie dobrze działać. ;)

 • lookash

  Prezentacja zrobiona bardzo fajnie. Ciekaw jestem samego systemu, jak się będzie sprawował na tablecie. A swoją drogą z ciekawości – Apple nie zastrzegło sobie takiego sposobu zapinania Smart Covera?

 • Gdyby taki produkt zaprezentowało Apple natychmiast by zostało totalnie skrytykowane. Brzydkie, kanciaste, grube, paskudne urządzenie. Wygląd niczym z lat 80.

 • Nie zdziwiłbym się gdybyś miał rację. :)

 • Wygląda, że tutaj jest to wykonane ciut inaczej, a „wypustkami”, które wchodzą do obudowy Surface.

 • lookash

  Ale magnez też bierze w tym udział. Co widać nawet na pokazanych ujęciach metalowych kulek i całej fizyki. Wypustki zapewne będą do przekazania informacji i zasilenia klawiatury.

 • Wobec Apple mamy o wiele większe wymagania niż wobec konkurencji. I nie dotyczy to tylko nas, użytkowników tego sprzętu. Tak oceniają również Androidowcy, Windowsowcy i te paskudne Linuchy.*

  *) Dla mnie Linux = Ewa Lalik. ;-)

  Podobnie jest z ocenianiem konkurencji. Zaniżamy wymagania wobec nich. Podwyższamy oceny na siłę. Przymykamy oko na mnóstwo niedoróbek.

  Jak rozmawiam z jakimś hejterem Apple, który zachwyca się byle Galaxy Tabem, czy innym Optimus Padem to mówię jedno. Pomyśl, że to jest produkt Apple i pomyśl jak wielka by była krytyka ze wszystkich możliwych stron jeśli Cupertino takie coś by wypuściło. A tu klapka niedopasowana, a tu jakaś paskudna zaślepka, a tu nierówna powierzchnia obudowy, a tu błędy w systemie itp. itd. etc. To jest najłatwiejszy sposób oceny, wiarygodnej oceny produktu.

  Pamiętasz zapewne jak pół świata krytykowało nową ikonę iTunes. Dlaczego? Bo w Apple naprawdę ciężko do czegokolwiek się przyczepić. Zaczyna się wojna o detal.

  A konkurencja? Wypuszcza tandetę jak Galaxy S II** i jest OK. Zachwyty słychać nawet. Podświadomie obniżamy wobec nich wymagania, jak wobec mniej zdolnego ucznia w szkole. Widzimy, że się stara i już samo to doceniamy.

  **) Porównaj jakość wykonania np. złącza słuchawkowego w S II i w iPhone 4/4S. Zupełnie inna technologia. Porównaj kamerę przednią. Inna bajka.

  Hejterzy Apple podświadomie wiedzą, że sprzęt Apple wyprzedza ich zabawki o epokę i nawet jeśli mówią coś zupełnie innego to oszukują się sami.

 • Magnes (fizyka), magnez (chemia, pierwiastek).

 • lookash

  Matko. Ale gafa:D oczywiście magnes;)