Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Ekosystem jak każdy inny, trochę gorszy, trochę lepszy …

· Wojtek Pietrusiewicz · 4 komentarze

Grzegorz Marczak:

Dla mnie jedynym pytaniem bez odpowiedzi jest co jeśli nie jestem posiadaczem choćby fragmentu ekosystemu tej firmy. Dokładnie tak jest w moim przypadku. Telewizor mam od Panasonic, a laptop i table i telefon od Apple. Jakie argumenty Sony miałby mnie przekonać do przesiadki?

Pewnie większość z nas już miała ten moment, w którym decydowaliśmy się na pewne rozwiązania, na pewne powiązania. Mam komputer, telefon i tablet od Apple. iPoda też. Wszystko synchronizuje się z iCloud i iTunes — pełna wygoda. Jeśli dopiero wybieramy swoją platformę to łatwiej wejść w dany ekosystem, ale jeśli już jesteśmy jedną nogą u konkurencji, tak jak Grzesiek, to decyzja jest znacznie trudniejsza. Kolejnym ważnym elementem jest ciągłość pewnych rozwiązań — w przypadku Apple rozwijane są od lat i niewiele się zmienia. U innych nie jest już tak różowo — to właśnie jeden z magnesów, który przyciąga do firmy z Cupertino.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

  • Tomasz Różański

    W pierwszym zdaniu kwestia „na pewne powiązania” powtarza się 2 razy.

    P.S. Komentarz do usunięcia po wprowadzeniu poprawek.

  • ciastek

    Właśnie za to nie lubię Sony – mają możliwość zawojować mó pokój dzienny, a tego nie czynią.

  • „decydowaliśmy się na pewne rozwiązania, na pewne powiązania”

  • Posiadanie sprawnie działającego „ekosystemu” powiązanych ze sob urządzeń to przyszłość. Nie ma co ukrywać że to co oferuje Apple takie jest. Wszystko ładnie ze sobą współpracuje bez zbędnych „konfiguracji” czy instalowania kolejnych „wymaganych aplikacji czy sterowników”. Uruchamiam iTunes, podpinam (lub nie) iPhone’a i działa, podpinam iPoda – też działa. Szybko, prosto i bez zbędnych „instalacji”.