Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

OS X Lion nie zabezpiecza haseł FileVault →

· Wojtek Pietrusiewicz · 4 komentarze

Michał Majchrzycki:

Za takie podejście do sprawy zespołowi Tima Cooka należy się po prostu nagana. Raz, bo wykryty w systemie OS X Lion błąd naraża na niebezpieczeństwo rzeszę użytkowników. Dwa, bo mimo informacji na ten temat, spółka z Cupertino od lutego zrobiła dokładnie nic, aby rozwiązać problem.

Miałem o tym pisać, ale Michał napisał w zasadzie wszystko co było do powiedzenia. Nie dotyczy to użytkowników FileVault 2, który pojawił się wraz z Lionem.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Bardzo lużno traktują w Aplle kwestie bezpieczeństwa.
  Podobnie było z luką w Javie którą załatano dopiero jak wypłynęła informacja o setkach tysięcy zarażonych Maków, innym przykładem była luka w iOS, której nie załatali pomimo otrzymanego zgłoszenia. Dopiero jak im programista pokazał zamieszczając trefną aplikację co można przemycić do AppStore mimo ich kontroli to go wyrzucili i lukę załatali.

  Rozumiem, że nie wszystko da się wykryć i błędy zawsze jakieś będą w kodzie, ale to przechodzi moje pojęcie jak można nie łatać systemu skoro otrzymuje się informacje o lukach bezpieczeństwa.

 • Tyczy czy nie dotyczy, ale jak to napisałem kilka dni temu na twiterze w Apple jednak pracują przygłupki żeby logować hasła plaintextem.

  ps. gdzie jest subskrypcja komentarzy mailem?

 • bugi w kodzie a logowanie plaintexem to dwie różne sprawy. To i to jest naganne, lecz bugi robi każdy a logowanie plaintextem to raczej nie bug tylko głupota.

 • Marucins

  Tylko luty.