Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Wyłącz Historię Online w Google przed 1. marca

· Wojtek Pietrusiewicz · 7 komentarzy

Google zbiera dane, a konkretniej to wszystko na co jest w stanie położyć swoje łapska. Pierwszego marca z kolei zmienia się ich polityka prywatności — większość z Was już to zapewne wie. Przede wszystkim umożliwi to Google’owi wymianę informacji pomiędzy serwisami, włączając w to właśnie historię tego co przeglądaliśmy w internecie. Jeśli chcecie skasować i/lub wyłączyć wspomnianą Historię Online, aby nie została ona skonsolidowana z Waszymi innymi danymi to zapraszam do przepisu poniżej.

Przepis

1. Wchodzimy na Google i logujemy się do naszego konta.

2a. Przechodzimy na Google.com/History. Następnie mogą spotkać nas dwa scenariusze: historia, jak w powyższym przypadku, jest wyłączona. W takim razie nic więcej nie musimy robić…

2b. Może jednak być włączona (co zrobiłem w trakcie pisania tego poradnika i dlatego jest pusta). W tej sytuacji należy kliknąć w Remove all Web History / Usuń całą historię i na następnym ekranie zatwierdzić operację klikająć w OK.

Operację należy powtórzyć dla każdego konta Google jakie posiadamy.

Powyższe nie oznacza, że skasowaliśmy nasze dane z serwerów Google’a, ale przynajmniej nie zostaną one powiązane z innymi naszymi kontami.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.