Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Powiadomienia iOS — jak się ich szybko pozbyć z ekranu

· Wojtek Pietrusiewicz · 4 komentarze

iOS 5 przyniósł nam powiadomienia, które choć są świetne, to nadal potrafią czasami mocno irytować. W szczególności jak ktoś prowadzi dyskusję z drugą osobą na twitterze i nasza ksywka znajduje się w każdym tweetcie z nieznanych nam powodów. ;-) Głównie przeszkadza to w nawigowaniu, gdyż zazwyczaj pod wyskakującym paskiem schowany jest przycisk „wstecz”.

Można w bardzo prosty sposób je szybko schować zamiast czekać aż samo zniknie — wystarczy machnąć na powiadomieniu od lewej do prawej prawej do lewej, a pasek zniknie po wykonaniu małej animacji.

Smacznego!

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

  • Anonim

    Zazwyczaj przycisk Wstecz jest odsłonięty do połowy i dużo szybciej jest go klepnąć w tą wystającą połowę – ekran w iPhone jest na tyle precyzyjny, że mi się zawsze udaje. Z wspomnianego rozwiązania korzystam w sumie bardzo rzadko, ale zawsze warto wiedzieć ;-)

  • Anonim

    Nie wiem ale na moim iPhonie machnięcie od lewej do prawej nie działa. Działa od prawej do lewej. Mógłbyś zamieścić jakiś film prezentujący jak to działa u ciebie?

  • Bo masz rację – musiałem sprawdzić. :-)

  • Miałem niedawno Xperie X8 z nieoficjalnym Andkiem 2.3.7 i dziwne, ale tam ten pasek też tak działał i można było chować komunikaty przesuwając je… hymmm :P