Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Przesuwamy Dock w OS X do rogów ekranu

· Wojtek Pietrusiewicz · 3 komentarze

Dock tradcyjnie, zgodnie z opcjami w Preferencjach Systemowych, może być na środku dołu ekranu, na środku boku lewego oraz boku prawego – Apple pozostawia nam wybór. Można jednak go umieścić również w rogach… Miałem o tym pisać już bardzo dawno temu, ale ewidentnie zapomniałem – przypomniał mi o tym wczorajszy wpis na OS X Daily.

Animacja

OS-X-Dock-positioning-1000px

Przepis dla Mavericks

  1. Otwieramy Terminal.app (tutaj znajdziecie informacje na ten temat).
  2. Wpisujemy do niego defaults write com.apple.dock pinning <zmienna>; killall Dock w jednej linii i zatwierdzamy Enterem, przy czym w miejsce słowa <zmienna> wstawiacie odpowiednio start, middle, lub end, oczywiście bez nawiasów.

start powoduje ustawienie Docka w górnym lewym, górym prawym lub po lewej stronie ekranu, zależnie czy mamy go ustawionego, odpowiednio, na stronę lewą, prawą lub dół. middle to opcja domyślna w OS X – centruje Docka. end z kolei umieszcza Dock w dolnym lewym, dolnym prawym lub po prawej stronie ekranu, ponownie zależnie od ustawienia w Preferencjach Systemowych.

Wracamy do ustawienia domyślnego poprzez zastosowanie zmiennej middle w powyższej komendzie.

Przepis dla wcześniejszych wersji OS X

  1. Komenda różni się jedynie dużą literą w słowie Dock (zamiast dock): defaults write com.apple.Dock pinning <zmienna>; killall Dock

Smacznego!

Źródło: OS X Daily

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.